A Tatabánya élt a hazai pálya előnyeivel

Kevés választotta el az orosházi férfi kézilabdacsapatot a nagy bravúrtól A zöld-sárgák az élvonalbeli bajnokság 9. fordulójának vasárnap esti meccsén alaposan megszorongatták a jóval előrébb jegyzett, ennek megfelelően esélyesebbnek tartott Tatabányát, amely a nemzetközi kupaporondon is remekül szerepel.

Grundfos Tatabányai KC–Orosházi FKSE-Linamar 2018 (1110)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Tatabánya,
650 néző. Vezette: Bíró Ádám, Kiss Olivér.
Tatabánya: Székely Grigoras 4, Harsányi, Dénes, Ilyés, Szöllősi Sz. 1, Vujovics 6 (3). Csere: Iancu (kapus), Bozsovics 1, Pásztor Á., Juhász 4, Sipos, Vranjes 2, Vrankovic 2. Vezetőedző: Matics Valdan.
Orosháza: HerjeczkiGyene 5 (3), Ferenczi 3, Knezevics 1, Antal 2, Milas 3, Németh L. 2. Csere: Szabó L. (kapus), Stranigg, Srsen, Markoszki, Z. Radojevics 2, Pásztor M. Vezetőedző: Buday Dániel.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–3; 16. p.: 4–6; 24. p.: 8–6; 26. p.: 8–8; 34. p.: 13–10; 39. p.: 14–13; 43. p.: 16–14; 52. p.: 17–16; 54. p.: 1916.

Kifejezetten biztatóan kezdte az összecsapást az Orosháza, amely a félidő első felében – egy nagyon rövid időszaktól eltekintve – végig vezetett. Mindkét csapat keményen védekezett. A Tatabányánál ketten is a kiállítás sorsára jutottak, a zöld-sárga mezes vendégek pedig jó hibaszázalékkal használták ki lehetőségeiket. A 17. perc után megtört a lendület és Matics Vladan fiai sorozatban négyszer eredményesnek bizonyulva megfordították az eredményt. Zoran Radojevics még két gyors góllal kiegyenlített, ám egyre több orosházi ziccer maradt ki, s jött a három V, a montenegrói Vujovics, a bosnyák Vranjes és a horvát Vrankovic és máris a sokkal esélyesebb házigazdák kezébe került az irányítás, a vezetés. Gyenéék azonban kapaszkodtak, és sikerült úgy befejezniük az első felvonást, hogy lőtávolban maradjanak.
A második félidőt a Tatabánya kezdte határozottabban, s úgy tűnt el is húz, de az OFKSE Németh László, illetve Gyene révén ismét közelebb férkőzött vendéglátójához. Hirtelenjében nagyon „sportszerűtlenné” vált az Orosháza játéka, ketten is megkapták a kétpercest, amivel élni tudott a Tatabánya. Némethék próbálták tartani a lépést, becsülettel küzdöttek. Mindkét oldalon kevés gól esett, a hazaiak egy-két gólos előnyt birtokoltak, de a meccs sokáig nem dőlt el. Az utolsó percekben azonban rákapcsolt a házigazda és sikerült meglépnie három góllal, ám még ezután is kapaszkodott az OFKSE, az 59. percben már csak egy gól választotta el a feleket, de Grigoras gólja pontot tett a meccs végére.
Buday Dániel: – Büszke vagyok a fiúkra, jól harcoltak, bizonyos körülmények miatt nem tudtunk pontot szerezni, sajnálom.