A tornyai lányok izgalmassá tették a bajnokságot

A Békés megyei műfüves női futsal bajnokság negyedik, egyben tavaszi nyitó fordulóját bonyolították le vasárnap Csanádapácán. A hosszú téli szünet valamennyi résztvevő játékkedvét meghozta, ezúttal ugyanis a teljes mezőny, hat csapat csatázott. A legsikeresebbnek a Szentetornyai Amazonok gárdája bizonyult, amely a gyulaiak elleni döntetlen mellett valamennyi ellenfelét legyőzte.

A mérsékeltebben teljesítő ványaiaknak ezáltal be kellett érniük a második hellyel, de az összetett elsőségüket megtartották, igaz 2 ponttal csökkent az előnyük. A most harmadik helyen záró házigazdák pedig a Gyulával cseréltek pozíciót a képzeletbeli dobogó harmadik fokán.
A mezőny az őszi három kör után tavasszal újabb öt fordulót játszik a bajnoki címért. A körmérkőzéses tornákon a legtöbb pontot szerző 7, a második 5, a harmadik 4, a negyedik 3, az ötödik 2, és a hatodik csapat 1 pontot kap, amit tovább visz magával és ez alapján hirdetnek végeredményt az utolsó kör után.

A 4. forduló eredményei:
Dévaványai SE–Csanádapácai EFC 1–0,
gól: Bozsó Annabella (öngól).
Gyulai Amazonok–Kisújszállás SE 3–1, gól: Gera Dóra 2, Szigeti Gabriella, ill. Simon Mária.
Szentetornyai Amazonok–Csanádapácai EFC 4–0, gól: Szlopoczki Nikoletta 2, Zvolenszky Kata 2.
Gyulai Amazonok–Dévaványai SE 0–1, gól: Barthalos Dóra (öngól).
Szentetornyai Amazonok–Kisújszállás SE 4–0, gól: Zvolenszki Vivien, Szlopoczki Nikoletta, Groska Adrienn, Zvolenszky Katalin.
Gyulai Amazonok–Csanádapácai EFC 0–2, gól: Horváth Tímea, Gazdag Nóra.
Szentetornyai Amazonok–Dévaványai SE 2–1, gól: Zvolenszki Vivien, Szlopoczki Nikoletta, ill. Bereczki Dorina.
Kisújszállás SE–Csanádapácai EFC 1–4, gól: Tóth Lívia, ill. Tóth Vivien 2, Horváth Tímea, Nánási Ilona.
Szentetornyai Amazonok–Gyulai Amazonok 1–1, gól: Zvolenszky Kata, ill. Szegedi Edit Nikolett.
Dévaványai SE–Kisújszállás SE 3–0, gól: Bereczki Dorina 2, Furka Júlia.
Békéssámsoni SK–Csanádapácai EFC 1–1, gól: Fári Bettina, ill. Gila Nóra.
Békéssámsoni SK–Kisújszállási SE 1–1, gól: Rancz Renáta, ill. Tóth Lívia.
Gyulai Amazonok–Békéssámsoni SK 1–1, gól: Kajári Gabriella, ill. Fári Bettina.
Békéssámsoni SK–Szentetornyai Amazonok 0–4, gól: Szlopoczki Nikoletta 2, Groska Adrienn, Zvolenszky Kata.
Békéssámsoni SK–Dévaványai SE 1–5, gól: Fári Bettina, ill. Szabó Tünde 3, Furka Júlia 2.
A 4. forduló végeredménye: 1. Szentetornyai Amazonok 13 pont (15–2), 2. Dévaványai SE 12 (11–3), 3. Csanádapácai EFC 7 (7–7), 4. Gyulai Amazonok 5 (5–6), 5. Békéssámsoni SK 3 (4–12), 6. Kisújszállási SE 1 (3–15).
Az összetett bajnokság állása: 1. Dévaványai SE 24 pont, 2. Szentetornyai Amazonok 21, 3. Csanádapácai EFC 16, 4. Gyulai Amazonok 15, 5. Békéssámsoni SK 6, 6. Kisújszállási SE 5.

A góllövőlista állása
23 gólos:
Zvolenszky Kata (Szentetornya).
16 gólos: Furka Júlia (Dévaványa), Szabó Tünde (Dévaványa), Szlopoczki Nikoletta (Szentetornya).
9 gólos: Bereczki Dorina (Dévaványa).
8 gólos: Kajári Gabriella (Gyula).
7 gólos: Groska Adrienn (Szentetornya), Tóth Vivien (Csanádapáca), Zvolenszki Vivien (Szentetornya).
6 gólos: Gila Nóra (Csanádapáca), Horváth Tímea (Csanádapáca), Nánási Ilona (Csanádapáca).
4 gólos: Gera Dóra (Gyula), Pap Boglárka (Dévaványa).
3 gólos: Bordás Renáta (Gyula), Fári Bettina (Békéssámson), Gazdag Nóra (Csanádapáca), Polyák Lenke (Dévaványa), Szegedi Edit Nikolett (Gyula), Thielicke Kíra (Békéssámson).
2 gólos: Hegedűs Nauzika (Békéssámson), Kasznár Annamária (Dévaványa), Lehoczki Gyöngyi (Gyula), Molnár Zoltánné (Gyula), Palkó Noémi (Gyula), Szabó Zsanett (Kisújszállás), Tóth Lívia (Kisújszállás), Tóth Noémi (Dévaványa), Zvolenszkiné Szlopóczki Julianna Vivien (Szentetornya).
1 gólos: Gábrielné Mező Mária (Gyula), Palócz Mónika (Szentetornya), Rancz Renáta (Békéssámson), Séllei Zsanett (Dévaványa), Simon Mária (Kisújszállás), Szigeti Gabriella (Gyula), Tóth Szabina (Dévaványa).

Címlapon: Az őszi záró kör után a tavaszi nyitányt is a szentetornyai csapat kezdte legjobban