A túlórában mentett pontot az éllovas

A rájátszás negyedik körére kisorsolt mérkőzésekkel folytatódott a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokság. Tekintettel a május első napjára kiírt újabb fordulóra, valamennyi mérkőzés szombaton volt. Mindez nem túlságosan kedvezett a listavezetőnek, amely a hosszabbításban szerzett góllal mentett pontot a Körösladány ellen. Mivel a legfőbb riválisa, az Előre II. érvényesítette a papírformát, 2 pontot hozott a hátrányán. Íme a napi párharcok rövid kivonata.

Felsőház

Rákóczi Vasas SE–Békéscsaba 1912 Előre II. 0–2 (0–1)
Orosháza-Rákóczitelep, 100 néző. V.: Kocsondi Bálint.
Rákóczi Vasas: Tóth K. – Kiss Z. (Harmati), Ludányi, Németh, Sajti (Kolozsvári Cs.) – Dudás, Bálint – Boros, Kánya (Kolozsvári J.), Bogár (Márki) – Mazán. Edző: Gyimesi András.
Békéscsaba: Baráth – Láza, Belanka, Barbu – Pusztai (Máris), Mácsai (Fodor), Balog Zs., Kun (Varga G.) – Ilyés, Miklya (Szalai), Kálmán. Edző: Brlázs Gábor.
Gólszerző: Kálmán (1., 55.).

A hazai együttes motiváltabbnak tűnt és győzelmével felzárkózott a járási riválisa mögé. A szarvasiak több éve nem nyertek a Kondoros ellen, most viszont már az elején megszerezték a vezetést, amit szűk félóra elteltével megdupláztak. A szokottnál visszafogottabb látogatók a szünet előtt visszajöttek a meccsbe, a második félidőben még sem tudták kamatoztatni ezt a pszichikai előnyt. A házigazdák többet tettek annak érdekében, hogy bezsebeljék a három pontot és a találkozó végén bebiztosították sikerüket.
Szarvasi FC–Kondorosi TE 3–1 (2–1)
Szarvas, 300 néző. V.: Gyuga Zsolt.
Szarvas: Lévai – Viszkok, Pecznik (Moldván), Kukovecz, Szikora – Zima, Klimaj, Kriska – Furár, Somogyi, Farkas N. (Magyar). Edző: Rétes Pál.
Kondoros: Kajári – Vozár, Süli (Konyecsni), Rafaj R., Vajgely – Murvai, Kajtár (Takács), Borgulya – Harangozó, Farkas J. (Paluska), Péli (Kormány). Edző: Janis János.
Gólszerző: Farkas N. (8.), Kriska (28.), Moldván (90.), ill. Borgulya (44.).

A hét rangadója a gólok és a nívó tekintetében is eltérő félidőket tartogatott, szerencsés hazai pontmentéssel a végén. Az első félidő kifejezetten unalmasra sikerült, csupán a végén sűrűsödtek be az események Krajcs kiállításával, és az ezt követő gyors ladányi duplával. Szünet után a hazaiak igyekeztek magasabb sebességi fokozatba kapcsolni, a becserélt Nagy Gergely szabadrúgásával a szépítés is összejött nekik. Egyre feszültebb hangulatban folyt a játék: Ruzsa Zoltán második sárgája után létszám tekintetében egálba került a két csapat. A hajrában egy páros kiállítás is akadt, és amikor már majdnem mindenki a lefújást várta, a ráadásban Boros pontot mentett csapatának, amely így 8 egységgel vezet az Előre II. előtt.
Méhkeréki SE–Körösladány MSK 2–2 (0–2)
Méhkerék, 340 néző. V.: Sándor Gergő.
Méhkerék: Pintér – Boros, Szabó Cs., Wéber, Ruzsa Sz. – Kovács Gy., Fülöp (Komlósi), Krajcs – Vass (Nagy G.), Geiger, Sztojka (Piti). Edző: Bíró Róbert.
Körösladány: Nagy B. – Zsömbörgi, Viczián (Zsíros), Paulik (Juhász), Kristóf – Ruzsa Z., Zelenyánszki – Kéki, Hajdu (Komódi), Papp Zs. (Takács) – Burai. Edző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Nagy G. (69.), Boros (92.), ill. Kristóf (44.), Kéki (42.). Kiállítva: Krajcs (42.), Piti (86.), ill. Ruzsa Z. (71.), Zelenyánszki (86.).

A felsőházi rájátszás állása: 1. Méhkerék 67 pont (9723), 2. Előre II. 59 (7120), 3. Körösladány 51 (5627), 4. Kondoros 48 (6646), 5. Szarvas 43 (51–53), 6. Rákóczi Vasas 26 (36–66).

Alsóház

A nagy meleg rányomta a bélyegét a meccs ritmusára. Kereste egymáson a fogást a két csapat, a vésztőiek negyedóra után mégis helyzet nélkül találtak két gyors gólt. A hazaiak próbálkozásait a félidő hajrájában kapott büntető hozta vissza, azonban a szünet után a látogatók is ilyen módon növelték előnyüket, ami kedvüket szegte a szeghalmiaknak. A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, akik kíméletlenül kihasználták a házigazdák hibáit, így a végén fölényes győzelmet arattak.
Szeghalmi FC–Vésztői SE 2–6 (1–2)
Szeghalom, 200 néző. V.: Cormos Cosmin (romániai).
Szeghalom: Baranyi – Vincze (László), Veres, Cserna, Turcsek – Tatár, Boruzs K., Nagy M. (Gál), Mészáros M. – Mező, Tóth G. (Tófalvi, Boruzs J.). Edző: Zsombok Attila.
Vésztő: Kapusi – Hoffman, Farkas F., Papp D., Lázár T. – Benyó, Gedó, Rostás (Novák), Tokaji (Zámbó) – Pap Zs., Tóth K. (Bessenyei). Edző: Zsiros György.
Gólszerző: Mészáros M. (39. – 11-esből, 72.), ill. Tokaji (15.), Tóth K. (17.), Rostás (49. – 11-esből), Pap Zs. (63.), Benyó (64., 87.).

Furcsa egy 90 perc volt a ványai, hiszen nem az a fél gyűjtött be a három pontot, amely többet támadott és birtokolta a labdát, hanem a taktikusabb. Az első félidő még kiegyenlített játékot hozott, szünet után visszaálltak saját térfelükre a ványaiak, és tudatos kontráikkal elérték céljukat, miközben a vendégek akciói kevés veszélyt hordoztak.
Dévaványai SE–Mezőhegyesi SE 3–0 (1–0)
Dévaványa, 180 néző. V.: Modes Ottó Péter.
Dévaványa: Vastagh – Szalai, Szabó P., Hrabovszki, GubuczPapp V., Marton, Adamecz, Szabó E. – Papp D. (Kovács B.), Ernyes. Játékos-edző: Kovács Gyula.
Mezőhegyes: Varga P. – Lugasi M., Dajcs Á., Dócza, Karancsi N. – Lukács, Túri (Bojtos) – Faragó (Balogh D.), Ács, SzlovákRotár (Szabó Á.). Edző: Ölei Dezső.
Gólszerző: Marton (35.), Gubucz (65.), Ernyes (76.).

Meglehetősen tartalékosan kényszerült kiállni a vendégcsapat, ennek tulajdoníthatóan a szokásosnál kisebb ellenállást tudott kifejteni. Pedig a pontszerzés lehetősége adva volt számukra, a gyulaiak ugyanis a meccs háromnegyedét emberhátrányban töltötték egy jogos kiállítás miatt. Csakhogy az emberelőny a látogatókat zavarta meg. Az ő erejükből csupán helyzetekre és szépítésre tellett, a házigazdák ellenben éberen használták ki a hibáikat, és öt találatig meg sem álltak, ezzel öt pontra nőtt az előnyük a közvetlenül mögöttük álló Mezőhegyessel szemben.
Gyulai TFC–Jamina SE 5–1 (3–1)
Gyula, 150 néző. V.: Sechna Gábor.
Gyula: Démusz D. – Patkás, Jimoh (Fülöp), Nagy S., Kukla – Bogár, Czirok, Tövisháti – Okos (Repisky), Bozsó (Nagy E.), Kovács I. (Susánszki). Edző: Démusz Zsolt.
Jamina: Borbély Horváth M. (Kiss J.), Bencsik Cs., Ulrich (Bencsik P.), DankóFaragó (Csjáki), Gál, Szudár, Darányi – Kardos, Sebők. Edző: Pozsár Gábor.
Gólszerző: Czirok (15.), Bozsó (30.), Okos (40.), Bogár (57., 84.), ill. Darányi (45. – 11-esből). Kiállítva: Patkás (24.).

Az alsóházi rájátszás állása: 7. Gyula 33 (4139), 8. Mezőhegyes 28 (4053), 9. Jamina 26 (32–52), 10. Vésztő 25 (33–56), 11. Szeghalom 22 (4283), 12. Dévaványa 15 (28–74).

Címlapon: A mezőhegyesiek hiába támadtak lényegesen többet, mint a vendéglátó Dévaványa, a gólokkal adósak maradtak, nem is kerülhették el a sorsukat. Fotó: Erdős Csaba