A várakozásoknak megfelelően alakult

Az extraligás női röplabda-bajnokság 6. fordulója péntek esti mérkőzésén magabiztos idegenbeli győzelmet aratott a BRSE csapata. A viharsarki alakulat a várakozásnak megfelelően, Jászberényben aratott magabiztos, 3 szettes sikert.

Jászberény VT–Békéscsabai RSE 0:3 (–22, –14, –15)
Extraligás női röplabda-mérkőzés. Jászberény, 300 néző. Vezette: Halász Enikő Erika, Soltész Róbert László.
Jászberény: TÓTH E. 10, VENTURA 9, Borsos 2, Bulajic 2, Mészáros 1, Szilcsenko 7. Csere: Radomszki, Piatek (liberó), Faragó. Vezetőedző: Makai Péter.
Békéscsaba: Glemboczki 6, Evans 5, Pekárik 8, BODNÁR 11, KLARIC 12, DAPIC 12. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Sebestyén, Fábián, Szedmák. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:2, 4:4, 5:7, 7:12, 10:13, 11:16, 15:17, 17:21, 21:23. 2. szett: 2:1, 4:4, 4:8, 7:14, 9:18, 10:20, 12:23. 3. szett: 3:2, 4:4, 6:10, 10:15, 14:18, 14:21.

Az első szettben jól kezdtek a vendégek a péntek esti találkozón, majd a hazaiak 4:4-re egyenlítettek. A folytatásban fokozatosan elhúzott a csabai együttes és ötpontos előnyre tett szert. Ventura vezetésével felzárkózott a Jászberény, ekkor időt kért Vasja Samec Lipicer. Ezt követően a vendégek tartották a két–három pontos előnyt, és végül 25:22-re hozták a játszmát.
A második szettben 4:4 után fokozatosan elhúzott a vendégcsapat, nem véletlen, hogy a hazaiak időt kértek. A csabaiak Bodnár, Dapic és Klaric vezetésével és pontjaival fokozatosan növelték az előnyt, és végül tizenegy ponttal magabiztosan nyerték ezt a játékrészt.
A harmadik szett elején felváltva estek a pontok, majd a jól játszó csabaiak négy pontos előnyre tettek szert (4:8). A folytatásban is a vendégek irányítottak, fokozatosan elhúztak, és biztosan hozták a játékrészt.
Makai Péter: – Az előzményeket ismerve, pontszerzésben reménykedtem, de elsősorban rutintalanságunk miatt ez nem valósult meg. Gratulálok a Békéscsaba győzelméhez!
Vasja Samec Lipicer: – Nem játszottunk különösen jól, így elsősorban a három pont megszerzésének örülhetünk. Bízom benne, hogy ennek a győzelemnek önbizalom növelő hatása is lesz. Tudtuk, hogy a Jászberény otthonában nem lesz könnyű dolgunk, de mindig volt valaki a csapatból, aki továbblendítette a társakat a holtponton.
Az Extraliga állása: 1. Nyíregyháza 15 pont (15:3, 5 mérkőzés), 2. Kaposvár 15 (16:4, 6), Békéscsaba 14 (15:5, 6), 4. Vasas 9 (11:5, 4), 5. Jászberény 5 (8:15, 6), 6. UTE 3 (6:17, 6), 7. MTK 3 (5:17, 6), 8. Haladás 2 (4:14, 5).

Címlapon: A csapatkapitány, Bodnár Dorottya és Barbara Dapic hárítja a jászságiak egyik akcióját. Fotó: Gémesi Balázs/Szoljon.hu