A vártnál izgalmasabban alakult

Ötödik győzelmét aratta az NB I B-s női kézilabda-bajnokság vasárnapi mérkőzésén az Orosházi NKC csapata. Az egyke másodosztályú megyei alakulat a 7. játéknapon a tabella alsó negyedéhez tartozó K. Szeged SE otthonában diadalmaskodott és ezzel két pontra közelítette meg az élen álló párost.

Kézilabda Szeged SE–Orosházi NKC 28–30 (15–16)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 150 néző. Vezette: Dáné Rita, Komáromi Tünde.
Orosháza: Makai – Zsilák 2, HATALA 4, SOM 7, Tobak 3, TAKÁCS F. 11 (7), Antal 2. Csere: Brunner (kapus), Székesi, Tóth S., Kamuti 1, Zvolenszky. Edző: Papp László. A Szeged legjobb dobói: Csoknyay 7 (2), Szűcs 6 (3).
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 7/7.

A vasárnap esti találkozón kezdetben felváltva estek a gólok (5. p.: 3–3). Az esélyesebb orosháziak nem igazán találtak hatásos fogást a házigazdákon, a 14. percben 9–7-es hátrányban Papp László a pálya szélére hívta együttesét, és rögtönzött fejmosással próbálta rendezni a sorokat. A hazaiak már 10–7-re is vezettek, amikor eszmélt és egyenlített az ONKC, a félidő hajrájában pedig minimális előnyt szerzett szünetre a Som Ildikó és Takács Fruzsina vezette vendégcsapat. Fordulás után lendületesen kezdtek az orosháziak, és ez az elán a 46. percig töretlen maradt, amikor is már hat góllal jártak előrébb a kék-fehérek. A szegediek azonban nem akartak beletörődni a sorsukba. Fokozatosan zárkóztak fel, az 56. percben 27–28-ra megközelítve a vendégeket. Izgalmasan alakult a végjáték, amelyben az orosháziak megőrizték előnyüket, és ha a vártnál nehezebben is, de begyűjtötték a két pontot.
Papp László: – Katasztrofális védekezés, kínkeserves győzelem.