A vártnál kisebb ellenállásba ütköztek

Alig több, mint 70 perces csatában, szett veszteség nélkül verte egyik legnemesebb hazai riválisát a BRSE szerdán a Közép-európai Ligában megvívott idegenbeli mérkőzésen. Alberto Salomoni együttese szabolcsi sikerével megerősítette a biztos Final Four-t érő harmadik helyét.

Fatum-Nyíregyháza–Linamar-Békéscsabai RSE 0:3 (–20, –14, –18)
Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés. Nyíregyháza, 500 néző. V
ezette: Porvazni, Höger (szlovákok).
Nyíregyháza: Szombathelyi 2, Matics 8, Kalotai 2, VALDEZ 10, J. FERNANDEZ 9, Kalicsanin 5. Csere: I. Francesco Machado, (liberó), Villám, G. Francesco Machado. Vezetőedző: Horváth András.
Békéscsaba: MLINAR 18, DOBI 7, KOSEKOVÁ 2, IVANOVICS 15, Pekárik 5, Fresco 12. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:0, 8:4, 9:9, 10:13, 13:17, 17:18, 17:21. 2. szett: 3:2, 5:7, 7:11, 8:15, 10:19, 14:23. 3. szett: 5:1, 7:7, 10:7, 10:12, 17:24.

Alaposan belekezdett a Nyíregyháza, amely mellőzni kényszerült feladóját, a lázas beteg Kotormánt, ami nagy érvágást jelentett a hazaiaknak. Matics nyitásai után már 5:0-ra vezetett a szabolcsi együttes, Salomoni edző időt is kért. 5:1-nél született meg az első vendégpont, de az első technikai szünetben is 8:4-re vezetett Fatum. Nyitást is rontottak a vendégek, akik azért ha lassan is, de kezdtek ébredezni, olyannyira, hogy egy nagy rohammal beérték a hazaiakat. Javult a védekezés, és Mlinar nyitásai után támadásban is egyre gyártották a pontokat, át is vette a vezetést a Csaba, így 10:13-nál már Horváth András kényszerült időt kérni. Kezdett ellépni a BRSE, igaz az előny nem volt jelentős. A hazaiak emeltek a fordulatszámon, egyre fel is zárkóztak, ám amikor kellett, Pekárikék is odatették magukat, és nem engedték maguk elé a lelkes szabolcsiakat. Mlinar remek nyitására nem tudtak reagálni a házigazdák, s ezzel szettlabdához jutott a BRSE, az elsőt még nem, de a második lehetőséget értékesítették.
Szorosan alakult a második játszma első szakasza, kezdetben Maticsék, az első technikai szünet előtt már Molcsányiék kezében volt az előny. Csökkent a nyíregyházi koncentráció, amit Frescóék kihasználtak, 7:11-nél Horváth András időt kért. Mlinar egymás után vonulhatott a nyitóhelyre, csapata a játékrész közepéhez érve elhúzott vendéglátójától. Tartotta ezt a tempót a jól játszó Békéscsaba – a végén már tíz pont is volt a két gárda között – különösebb megerőltetés nélkül hozta a második játékot.
Meglepetésszerűen hatott, ahogy belekezdett a Nyíregyháza a 3. játékban, 5:1-nél Alberto Salomoni gyorsan időt is kért. Hatottak a szavai, mert tanítványai pontosítottak a sáncnál és labdáik „találtak” a túloldalon, 7-nél be is érték Szombathelyiéket. A szabolcsi lányok azonban igyekezték visszafogni ismét belelkesülő vendégeiket és újra megléptek három ponttal. Négy csabai pont zsinórban és már a Békéscsaba vezetett, jöhetett Horváth edző időkérése. A vendégek szépen módszeresen felőrölték ellenfelüket, próbálhatott bármilyen variációt a hazaiak trénere, nem találták az ellenszert, teljesen leálltak, a közönség síri csendben figyelte, ahogy együttesük ezt a szettet és ezzel együtt a mérkőzést is simán elveszíti.
A Békéscsaba a 4. győzelmét könyvelhette el a sorozatban és megmaradtak az esélyei a négyes döntőbe kerülésre.

Horváth András:
– Csapatunk nagyot küzdött a Békéscsaba ellen. Olyan összetételben játszottunk, mint még soha.
Alberto Salomoni: – Örülök az eredménynek, de nem teljesen a játéknak, a múlt héten jobban röplabdáztunk. Az is tény, hogy a Nyíregyháza nem a legjobb összeállításában lépett pályára.

Címlapon: Dobi Edina ezúttal is magas szinten teljesített. Fotó: Csukás Zsolt