A vártnál könnyebb győzelem a pozsonyiak ellen

A Közép-európai Liga női röplabda első körében nem sok babér termett a Békéscsabai RSE számára, de az is tény, akkoriban még egy erősen tartalékos csapattal álltak ki. Ma viszont egyre jobb játékot mutatott a formálódó új viharsarki alakulat, amely bégül a vártnál könnyebb játékkal győzte le pozsonyi ellenfelét.

Strabag VC 1. BVK Bratislava (szlovák)–Linamar-Békéscsabai RSE 0:3 (–22, –16, –13)
Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés. Budapest, Folyondár utca, 300 néző. Vezette: Muha, Bardic (horvátok).
Bratislava: Hudecová 7, Candráková 6, RADONJICS 9, Sevarika 4, Ovecková, Cigániková 6. Csere: Nikmonová, Jancová (liberók), Pisecná, Ramajová. Vezetőedző: Tomás Varga.
Békéscsaba: Ivanovics 9, Koseková, PEKÁRIK 9, Mlinar 6, FRESCO 16, DOBI 12. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók). Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 4:2, 10:6, 14:10, 19:13, 20:17, 23:21. 2. szett: 2:4, 7:5, 13:9, 23:14. 3. szett: 4:2, 7:4, 14:7, 17:8, 21:10.

Egyre több frissiben igazolt játékos áll már s rendelkezésére, így egyre színesebb játékot láthatunk a Békéscsabai RSE-től. Bár az első szettben mintha kissé idegesebben játszottak volna, ekkor még bőven akadt hiba, de így is végig előnyben voltak a szlovák éllovassal szemben. Az viszont feltűnő volt – és ebben mindkét csapat egyformán elmarasztalható –, hogy a nyitásokból a kelleténél több nem sikerült. Ez még akkor is igaz, ha elvétve láttunk egy-egy ászt, de inkább az előző volt jellemző: hol hosszú volt a labda, hol a hálóban landolt. Az viszont színesítette a játékot, hogy sok volt a hosszú labdamenet, aminek különösen a szurkolók örülhettek. A folytatásban, ahogy megnyugodtak a kedélyek, úgy javult föl a csabaiak játéka. Dobi Edina és Fresco felváltva bombázta az ellenfelet, miközben a sáncmunka is egyre hatékonyabb lett. Így egyre magabiztosabban lépett el az otthon idén veretlen, tavalyi szlovák ezüstérmes csapattól a Békéscsaba. A mérkőzés végére pedig már olyan fölényben játszottak, mintha itthon egy alsóházi gárdával küzdöttek volna meg. Persze, ehhez kellett egy Molcsányi Rita is, aki egyre jobban belelendül, nem ismert elveszett labdát, ráadásul a védekezésből, legyen az egy bombaerős leütés, vagy egy kemény nyitás, remekül adta tovább a játékszert a feladónak. A csabai egylet egyre inkább összeáll, meccsről-meccsre jobb teljesítményt nyújtanak, amit különösen a harmadik szettben tapasztalhattunk. Összességében még ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert a viharsarki alakulat a Folyondár utcában, ahol holnap a Vasassal folytatja a Közép-európai ligasorozatot este 19 órától.

Alberto Salomoni: – Az első szett még nem hozta azt a játékot, amit tud a gárda, de a folytatásban már alaposan feljavultak a lányok. Elégedett vagyok a csapattal, folyamatosan vettük fel a ritmust. Holnap, a vasas ellen azért egy kicsit más játékra lesz szükség ahhoz, hogy ismét nyerjünk.
Tomás Varga: – Egy nappal korábban a Vasas ellen jobb játékot nyújtottunk, de számunkra a november különösen kemény, szinte minden másnap játszunk, ami nagyon embert próbáló. Bár bíztunk abban, hogy Budapesten győzhetünk, de a Békéscsaba más dimenzió, nem tudtunk nagyobb ellenállást kifejteni velük szemben a második és harmadik szettben.

Címlapképünkön: a kezdetben még sokat kellett magyaráznia Alberto Salomoni mesternek, de ahogy haladtak előre a meccsben a csabai lányok, egyre kevesebbet kellett időt kérnie. Fotó: Csukás Zsolt