A védekezés volt a siker záloga

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 9. fordulójában Budapesten aratott magabiztos győzelmet az Orosházi NKC együttese. A Pénzügyőr elleni sikerrel a kék-fehérek megerősítették pozíciójukat a tabella második helyén.

Pénzügyőr SE–OXXO Energy Orosházi NKC 19–25 (9–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Vezette: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta.
Orosháza: MAKAI – Zsilák, Hatala 3, SOM 8, TOBAK, TAKÁCS F. 9 (3), Antal 1. Csere: BRUNNER, Késmárki (kapusok), Tóth S. 2, Kamuti 2, Zvolenszky, Tóth L., Székesi. Edző: Papp László. A Pénzügyőr legjobb góldobói: Oláh 6 (3), Szász-Fehér 4, Baubacher 4.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 3/3.

A vendégek kezdtek jobban a szombati matinén, és a 12. percben már 7–3-ra vezettek. Makai kapus jól védett, elöl pedig rendre góllal zárultak a vendégakciók. A folytatásban is az orosháziak akarata érvényesült, így 20. percben már 12–6-ra módosult az eredmény, amiből öt gól a szünetre is megmaradt.
Fordulás után erősítettek a hazaiak, és a 48. percre két találatra feljöttek (18–20). Papp László időt kért, az orosháziak megnyugodtak, jól védekeztek, támadásban pedig Takács Fruzsina és Som Ildikó gólerős játékával fokozatosan növelték előnyüket, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek a középmezőnyben tanyázó fővárosiak otthonában.
Papp László: – A védekezésünk kiváló volt, támadásban viszont a szép gólokat, gyakran gyermeteg megoldások követték.