A végén fordított a Békés

Előnyt szerzett a békési kosárlabdacsapat a Piros csoport 13. helyéért megkezdett rájátszás első mérkőzésén, amelyen a Bonyhád volt a vendég. Már tét nélkül játszik a második vonaltól egyaránt búcsúzó két csapat, ennek megfelelően amolyan védekezés nélküli találkozón 210 pontot láthatott az Evangélikus Gimnáziumba kilátogató publikum. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc május 16-án, Bonyhádon folytatódik.

Omnia Pub&Food Békés–Knipl Kft. Bonyhádi KSE 106-104 (23-24, 24-30, 26-31, 33-19)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 13. helyért, első találkozó. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Nyilas, dr. Varga, Vadász.
Békés: KRISZTICS (30/12), Balog G. (6), KOMA (32), Kertész (2), Farkas (14/12). Csere: Vass (3/3), Nagy B. (17/6), Plavecz, Gruda (2). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.
Bonyhád: BAKI (25/6), Pupp (20/9), Somogyfoki P. (7/3), SOMOGYFOKI SZ. (19), Kis M. (5). Csere: Tömösváry (8), Dorogi (4), Gébert (4), Csobán (8/6), Ugrinics (4). Edző: Morgen Frigyes.

Két gyengén motivált, fél langyos játékából a vendégcsapat jött ki jobban, amely szépen elhúzott a békési együttestől. A bonyhádiak a kinti dobásokból is eredményesek voltak, míg a hazaiak próbálkozásai nem igazán hoztak sikert. Koma Dániel ugyan jól dolgozott az ellenfél palánkja alatt, de a társak nem tudtak a segítségére lenni. Rengeteg pont született, de ez kevés örömet szerzett hazai oldalon. A félidőben 54:47-re vezetett a Bonyhád.
A szünetben sokkal keményebb és határozottabb védekezést kértek a békési edzők a játékosaiktól, de ezen a téren a 3. negyedben sem állt be jelentős változás, hiszen a viharsarkiak a saját palánkjuk alatt sem jeleskedtek a lepattanók megszerzésében. Tovább növelte előnyét a bonyhádi csapat, s már-már úgy tűnt, elúszik a mérkőzés, amikor elszabadultak az indulatok a pályán, aminek az eredménye: a bonyhádiaknál a Somogyfoki-testvérpár, a békésieknél Gruda Gergely kiállítása. A jövő csütörtöki bonyhádi mérkőzésen az idősebb testvér, Szabolcs és Gruda sem léphet majd pályára. A vendégek ponterős emberei elvesztése után felpörgött a Békés és Farkas Gergő, valamint Krisztics Daniel triplái, Koma Dániel palánk alatti megmozdulásai után beérte vendégét a Békés, majd át is vette a vezetést, de húsz másodperccel a vége előtt egyenlő volt az állás. Öttel a dudaszó előtt Koma alapvonali kísérlete levágódott a kosárról, Nagy Balázs pedig bravúros mozdulattal a kosárba helyezte a labdát, amivel csapata végül megnyerte a mérkőzést.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Békés javára.
Balog Vilmos: – Köszönjük azon szurkolók biztatását, akik a kiesésünk ellenére is kijöttek a csarnokba, ami jóleső érzés volt. Ha a mutatott játékkal nem is, de az utolsó negyed hajtásával meghálálta a csapat a bizalmat.

Címlapon: Kertész Tamásék az utolsó pillanatig harcoltak és ez kifizetőnek bizonyult