A végére jött bele a Gyarmat

Sikeresen fejezte be az évet a Füzesgyarmati SK NB III-as labdarúgócsapata, amely a tavaszi szezon nyitányáról előrehozott 16. fordulóra esedékes mérkőzésén az idény legmagabiztosabb győzelmét aratta. A sárréti alakulat a Cigán ellen megszerzett 3 ponttal a tabella 8. helyére lépett előre, és az eddigi legelőkelőbb pozícióból várhatja a márciusi folytatást.

Füzesgyarmati SK–Cigánd SE 3–0 (1–0)
Füzesgyarmat, 250 néző. Vezette: Csontos Dávid (Zsákai Milán, Kovács Zoltán).
Füzesgyarmat: Fildan – Styecz, Raducu, Vincze, Pataki – Bajnók (Urbán, 64.), Toca (Bácsi, 59.), Sipos (Kiss D., 80.), Lukács – Popescu, Miklya. Szakmai koordinátor: Boros Tibor.
Cigánd: Sánta T. – Timkó (Molnár T., 46.), Répási, Kovács G., Balla – Baksa – Molnár L., Toma, Sánta K. (Ötvös, 46.) – Szöllősi – Oláh (Benke, 80.). Megbízott edző: Petranics Szergej.
Gólszerző: Lukács Zs. (12.), Popescu (58.), Bácsi (87.). Kiállítva: Szöllősi (24.).

Támadólag léptek fel a hazaiak, fél perc után Popescu be is találhatott volna, azonban ziccerben hibázott. A folytatásban is nyomás alatt tartották a vendégeket, aminek a 12. percben lett meg a konkrét eredménye. Popescu szöktette Lukácsot, aki a védők között tört kapura és 10 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 1–0. A gól után is a gyarmatiak akarata érvényesült, a Cigánd folyamatosan védekezésre szorult, ráadásul egy kiállítás miatt igen korán 10 főre fogyatkozott. A 24. percben Toca becsúszása után Szöllősi önhatalmúlag letérdelte a védőt, amiért villant számára a piros lap. A piros-fehérek a játékrész hátralévő részében többször is próbára tették Sánta kapust, de nem tudták növelni előnyüket, ezzel szemben a látogatók vérszegény próbálkozásai nem jelentettek veszélyt Fildanra nézve.
A borsodiak a szünetben végrehajtott
kettős csere által új lendületet kaptak, de ez csak tíz percre éreztette hatását. Ezután újra a sárrétiek támadójátéka dominált. Az 58. percben Raducu indította Sipost, aki az alapvonalról pontosan tálalt középre Popescu elé, a támadó pedig 2 méterről az üres kapuba helyezett, 2–0. A Cigánd erőltette volna a támadójátékot, de túlságosan is kinyílt, ezt kihasználva a 80. percben végleg eldőlt a meccs sorsa. Bácsi a félpályáról ugratta ki Lukácsot, a középpályás önzetlenül visszapasszolt a támadást követő Bácsi elé, aki az ötös sarkáról bebiztosította a hazai győzelmet, 3–0.
A hazaiak az évad legmagabiztosabb sikerét aratták, amiben a korai kiállítással segítségükre volt a vendégek magáról megfeledkező játékosa is. Kezdettől fogva a gyarmatiak akarata érvényesült a pályán, nem lehetett vitás a győzelmük jogossága.
Jó: Sánta T., Molnár L., Baksa, ill. Sipos (a mezőny legjobbja), Lukács, Raducu, Pataki, Miklya, Bácsi.
Boros Tibor: Mindenki tudta, hogy mi a tétje a mai meccsnek, ennek szellemében az első másodperctől kezdve megfelelő hozzáállással viszonyult a játékhoz. Most először fordult elő, hogy az igyekezet jó játékkal társult, a végeredmény teljesen reális.
Terjék Sándor, technikai vezető: – Gratulálok a hazai csapatnak, megérdemelt győzelmet.

Kincses László

Címlapon: Bácsi Zsolt az előző hét után ismét nyerő cserének bizonyult, és góllal járult csapata sikeréhez