A végére lendültek bele a tarcsaiak

Vegyes érzésekkel térhetnek téli pihenőre az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban érdekelt megyei alakulatok. Békéscsabán a DKSE háza táján, illetve Köröstarcsán sajnálhatják, hogy véget ért az évad, hiszen az utóbbi hetekben lendültek játékba, ezzel szemben Kondoroson, illetve a másik megyeszékhelyi alakulatnál talán jobban jön a pihenő a „harci sebek” kúrálására.

Kiskunhalasi UKSC–Kondorosi KK 33–26 (15–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Barabás, Budai-Bock.
Kondoros: Gyurcsán –
Istenes 1, TÓTH G. 10, RAFFAI 9 (2), Krajcsovicz, Kasnyik V. 1, Zahorecz 2. Csere: Kasnyik T. 3, Máris. Játékos-edző: Nagy József. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Tan 9 (6), Ayed 7.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2.
A sérülések és egyéb okok miatt tizedelt, soha nem próbált felállásban szereplő vendégek, több kulcsjátékosukat nélkülözve is jó játékkal rukkoltak elő, ezzel meglepték a halasiakat. A második játékrészig tartott a kondorosi lendület, ekkor azonban elfáradtak és hibáikat jól kihasználó hazaiak tíz perc alatt maguk javára fordították a mérkőzést, az előnyt pedig már ki sem engedték a kezükből. A vendégek minden tőlük telhetőt megtettek, a végén emelt fővel jöhettek le a pályáról.

Karcagi SE–Békéscsabai DKSE 33–39 (15–20)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Karcag,
50 néző. Vezette: Győr, Hadas.
Békéscsaba: S
ztancsik – KÉRI 4, FELFÖLDI 7, BALOGH J. 10 (2), Balázs 4, Kovács Á., Karács 2. Csere: Rákóczi (kapus), Almási 2, Masa, MOLNÁR G. 3 (2), KISS S., Kepenyes, SZUDÁR 3, Nagy Á. G. 4, Kocsor. Edző: Vólent János. A Karcag legjobb góldobói: Vályi-Nagy 9 (2), Csordás 7.
Kiállítások:
18, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4.
A védekezésre kevesebb hangsúlyt fektettek a csapatok, éppen ezért könnyebben estek a gólok. Kezdettő fogva az esélyesebb csabai gárda járt előrébb, a házigazdák csak tisztes távolból tudták tartani a lépést. A vendégeknél a második félidőben mindenki bőséges lehetőséghez jutott, az őszi bronzérmes viharsarki alakulat magabiztosan győzte le a sereghajtót, ezzel megkoronázva egy igen nehéz, ám annál eredményesebb szezont.

Köröstarcsai KSK–Makói KC 27–15 (10–6)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 140 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.

Köröstarcsa: KISS N. – MOLNÁR K. 5, Borbély 1, POLGÁR T. 5, NOVÁK 11, LŐRINCZI 4, Szatmári M. Csere: Földesi (kapus), Mészáros, Puskás, Schupkégel, MOLNÁR B., Bánfi. Edző: Molnár Zoltán. A Makó legjobb góldobói: Petrás 4, Endrei 4.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 0, ill. 0.
Azonos pontszámmal és gólkülönbséggel álló felek nagy csatája volt várható a záró fordulóban. Ennek megfelelően a szoros védekezés miatt kezdetben kevés gól született (10. p.: 3
–3). A hazaiak összpontosítottak jobban a félidő közepén és egy jó sorozattal elléptek ellenfelüktől (20. p.: 8–3). A második játékrészben előnye tudatában magabiztossá váltak a tarcsaiak. A 42. percben bemutatott „kínaival” teljesen összetörték a nagy múltú makóiak győzelmi reményeit, a következő négyes széria pedig meghozta a szurkolók jókedvét és a tízgólos különbséget is (47. p: 20–10). A hátralévő időben mindkét félnél lehetőséghez jutottak az addig kevesebbet játszók, és kölcsönös gólváltások után alakult ki a magabiztos hazai siker. A tarcsaiak számára adott a cél tavaszra: az utóbbi hetekben mutatott formájukat kell átmenteniük.

Békéscsabai BDSK–Kiskunfélegyházi HTK 28–31 (14–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 130 néző. Vezette: Kathi, Oláh B.

Békéscsaba: Vlcskó B. – Csige 4 (3), Márton 2, Vörös, Vlcskó K. 5 (1), FELCZÁN 4, FARKAS B. 9. Csere: Tóth P. (kapus), PAPP L. 2, Tokaji, Kovács B. 2, Skaliczki, Osgyán, Kucsera. Edző: Labos Tibor. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Savanya 6, Bagdi 6 (5).
Kiállítások: 14, ill. 20 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 9/7.
Jól kezdtek a hazaiak, fegyelmezett védekezéssel és pontos támadásokkal 3 gólos fórt harcoltak ki a kiváló képességű félegyháziakkal szemben. Ez a különbséget sikerült tartaniuk a félidő végéig, amikor is egy kettős emberelőnyt kihasználva egyenlítette a vendégcsapat. Ezzel a lendülettel szünet után fordítottak a látogatók, a jól kézilabdázó hazaiak viszont rendre egyenlíteni tudtak. A vezetést nem sikerült átvenniük, mert a rovásukra rendre érkezett egy-egy vitatható játékvezetői döntés. Ennek ellenére az 58. percig nyílt volt a két pont sorsa, egy jó indulatúan megítélt hétméteres azonban eldöntötte a csata kimenetelét. Remek mérkőzést láthatott a publikum, annyi szépséghibával, hogy a játékvezetői kettős nem tudott felnőni erre a szintre.