A végjáték dönt az őszi dobogós helyekről

Tovább diktálják a tempót az élen álló csapatok az NB II-es női kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában. Az első négy helyezett három megyei egységgel, pontveszteség nélkül zárta a 10. fordulót. A Szarvas és a Gyulán is sikerrel járó Algyő változatlanul hibátlanul teljesít, a jövő heti idényzáró játéknap hivatott eldönteni közöttük az őszi bajnoki cím sorsát, miként akkor kaphatunk arra is választ arra, hogy a dobogó harmadik fokán a Gyomaendrőd, vagy a Csorvás telel majd?

Makói KCGyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő 25–33 (13–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Makó, 100 néző. Vezette: Bugyi, Nász.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 4, GYURICZA 6 (1), Németh 3, Baráth 3, SZŰCS 5, FARKASINSZKI Z. 9 (2). Csere: Fekécs 3. Edző: Lakatos Tibor. A Makó legjobb góldobója: Kozserán 6.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 5/3.
Különböző okok miatt többen is hiányoztak a vendég gyomaendrődiektől, akik mindössze nyolc játékost neveztek. Maroknyi csapatuk végig kézben tartotta a mérkőzést és magabiztos győzelmet aratott.

Csorvási SK–Szolnoki KCSE 2920 (12–7)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 60 néző. Vezette: Somodi, Ujhelyi.
Csorvás: MIKE – Major 3, Gajdács L. 2, Baráth Zs., Madar 2, Kurucz 1, Biró 4. Csere: GAJDÁCS N. (kapus), KECSKEMÉTI 9 (4), Sajben 3, GREKSZA 3, Réti 1, Nagy A. 1, Mitykó, Samu. Edző: Baráth Lajos. A Szolnok legjobb dobója: Tátrai 8.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/2.
A mérkőzés eleje volt szoros, az esélyesebb csorvásiak némi előnyre tettek szert, s csak rajtuk múlott, hogy a szünetben nem volt öt gólnál nagyobb a különbség. A több jó teljesítményt felvonultató hazaiak a második felvonásban 12 góllal is vezettek, de a hajrára visszafogtak a tempóból.

Úkígyós FISE–Abonyi KC 3131 (18–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 100 néző. Vezette: Juhász I., Szilágyi.
Újkígyós: Markó – LIPTÁK 4, BAKONYI 6, Leszkó 1, Rákóczi, MARKOS 9 (4), Márton R. 3. Csere: Domokos (kapus), ALMÁSI 4, CSOMOR 4, Bodor M., Dubán, Aradszki, Knyácsik. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. Az Abony legjobb góldobója: Áy 15 (4).
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4.
A végig vezető hazai csapat minden tagja dicséretet érdemel, mert az egész mérkőzésen nagy lelkesedéssel küzdött. Az első félidőben a kígyósi irányító, Leszkó Diána megsérült, ezért át kellett szervezni a csapatot. Az 56. percben egyenlített az Abony, át is vette a vezetést, de az utolsó másodpercben Almási Rita góljával egyenlített az Újkígyós.

Szarvasi NKK–Békéscsabai Előre NKSE U21 2822 (1813)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas,
100 néző. Vezette: Héjjas Tímea, Kránitz Andrea.
Szarvas: Juhos – KOVÁCS B. 8, RAFFAI-SUCH 10 (5), Hajdu 3, Szabó T. 2, Balogh V. 2, Bagi 1. Csere: Kasik (kapus), Ábrahám, Mester, Semjéni, Gábor, Szőke 1 (1), Tasgyik, Trnyik 1. Edző: Száva Flórián.
Békéscsaba: Horváth – Milyó 2, Laurinyecz 1, Szöll
ősi 4 (2), Dombi 2, Török, EKKER 7. Csere: Jani (kapus), Benkó, Pap 2, Baranka, Turák 1, Tokai, Hős 1 (1), Predescu 2. Edző: Szabó Károly.
Kiállítások:
14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 5/4.
A
csabai fiatalok az elején gyors indításokból meglepték a házigazdákat (7. p.: 1–6). Ezt követően kezdte meg a felzárkózást a bajnok, aminek eredményeként újabb 7 minuta leforgása alatt 11–11 lett az eredmény. A csabaiak lendülete szépen lassan visszaesett, ahogy hazai oldalon keményebb lett a védekezés. A szünet után egy ideig felváltva estek a találatok, majd a Körös-parti gárda kezdett elhúzni a fáradni látszó vendégektől (51. p.: 2818), akik a végén tudtak faragni ebből a különbségből.

Lajosmizsei UKC–Szeghalmi NKC 31–27 (14–17)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 50 néző. Vezette: Liszonyi Szilvia, Liszonyi Tünde.
Szeghalom: Varga T. – Szabó V. 1, Domokos 12 (6), Forrás 5, Sáfián 5, Hanák, Gyűrű V. Csere: Balogh P. (kapus), Székely, Oláh T., Gyűrű P., Nagy Á., Petri 4, Szántó, Fábián. Játékos edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes. A Lajosmizse legjobb góldobói: Torgyik 7, Mertlik 7.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 8/6.
Két hasonló képességű csapat játszott szoros mérkőzést, ám a végjátékban a szeghalmiak rontott lövései miatt a hazai csapat szerezte meg a két pontot.

Gyulasport–FKSE-Algyő 26–31 (14–17)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 150 néző. Vezette: Juhász D., Szabó I.
Gyula: NAGY B. – BUZÁSI 8 (2), Radnóti 3, Csapó 5 (2), Asztalos 2, Nagy
N. 1, NAGY I. 3. Csere: Borsós (kapus), Rácz 1, Komlósi, Szabó L. 2 (1), Nagy C., Gyepes, CSIFFÁRY 1, Boruzs. Edző: Barna Károly. Az Algyő legjobb góldobója: Draxler O. 11 (2).
Kiállítások: 12, ill. 16 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. 3/2.
Egyénileg és csapatban is nagyot alkottak a gyulai lányok. Jó kapusteljesítmény mellett a támadójáték is jól működött a két pontot végül begyűjtő bajnokesélyes ellen.