A végjátékot a Kék Cápák bírták jobban

Szoros meccset hozott a békési kosárlabdázók szombati mérkőzése az NB I B-s pontvadászat nyitányán, amelyet az élvonalból kieső Nyíregyháza Blue Sharks otthonában vívott meg a viharsarki alakulat. A vendégek az első, majd a második félidőben is visszakapaszkodtak hat, illetve nyolcpontos hátrányukból, sőt, nyolc perccel a vége előtt még 63-58-ra vezettek, a végjáték azonban nem az ő elképzeléseik szerint alakult.

Nyíregyháza Blue Sharks–Calle Pubfood Békési SZSK 73-68 (20-23, 17-11, 16-17, 20-17)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Nyíregyháza, 400 néző. Vezette: Balogh Gy., Domán, Lengyel.
Nyíregyháza: Bus (14), Czura (11/3), Fazekas Cs. (21/15), Nagy K. (8/3), GANT (16). Csere: Keul (3), Sitku M. Edző: Siska János.
Békés: Kertész (10), Koma (18), Nagy B. (12/3), Gruda (4), Molnár (4). Csere: Krisztics (9/6), Schéda (11/6), Zsíros, Bánfi. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.

Az első percekben a Nyíregyháza teljesített jobban, és hamar nyolcpontos előnyre tettek szert. Sikerült gyorsan magára találnia a vendégeknek, akik felzárkóztak és kiegyenlítettek. A védekezésük feljavult és a támadásaikat is pontosabban fejezték be, meg is nyerték az első negyedet. A második felvonás lidércnyomásnak tűnt, Komáék mindössze tizenegy pontot tudtak összehozni (számtalan százszázalékos helyzet maradt ki, minden labda kifelé jött a kosárról) ez pedig roppant kevés, a nyírségiek vissza is vették a vezetést.
A nagyszünetben igyekezett rendezni sorait a vendégcsapat, ami a védekezésben javulást eredményezett és a pontgyártás is jobban alakult, ezt a negyedet az elsőhöz hasonlóan hozta a békési legénység. Az utolsó felvonás úgy zajlott, hogy a BSZSK akár meg is nyerhette volna a találkozót, hiszen vezetett is, de valahogy komolyan mégsem volt benne a győzelem ebben a találkozóban. A küzdeni tudásra, nem lehetett panasz a vendégoldalon, de mivel egyetlen kiemelkedő teljesítményt sem láttunk, így elmaradt a jó bajnoki rajt.
A viharsarkiaknak jövő vasárnap hazai pályán, az újonc Nagykőrös ellen nyílik módja a javításra, bár a debütánsok lelkesedését ismerve az sem tűnik egy könnyű menetnek!
Balog Vilmos: – Megérdemelten nyert a Nyíregyháza, mert ennyi hibát nem lehet elkövetni.

Címlapon: A békésiek változatos csatában maradtak alul, a tengerentúli centerrel megerősített szabolcsiakkal szemben. Fotó: Pusztai Sándor