A végjátékra elszállt a koncentráció

Cudar időjárás köszöntött az ország nagy részére a négynapos, a nemzeti ünnepet is magába foglaló hosszú hétvégére, ez alól félig meddig Békéscsaba volt a kivétel, hiszen pénteken „csak” az eső áztatta a Kórház utcai stadiont, vasárnap pedig „csak” a fagyos időjárás nehezítette a bajnoki mérkőzés megrendezését. A győriek viszont tegnap megérkeztek, így meg lehetett rendezni az NB II-es találkozót. Ám az osztály többi összecsapását április 25-ére halasztották, mivel a pályák használhatatlanokká váltak.

Békéscsaba 1912 Előre–WKW ETO FC Győr 1–3 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Radványi Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szilágyi Norbert).
Békéscsaba: Ribánszki – Szélpál N., Dlusztus (Gránicz, 84.), Mészáros M. (Szatmári I., 57.) – Nagy S., Gyurján (Nagy I., 61.), Viczián, Hursán – Urbin, Birtalan B., Zahorán. Vezetőedző: Boér Gábor.
Győr: Gyurákovics – Szabó B., Debreceni, Vadász V., Rokszin – Tajthy T. – Szimcsó (Szabó L., 77.), Szánthó R. (Szatmári L., 64.), Magasföldi, Zamostny – Daru B. (Beliczky, 61.). Vezetőedző: Szentes Lázár.
Sárga lap: Szabó B. a 8., Szélpál a 81. percben.

A 6. percben Zamostny Balázs a bal oldalon elhúzott, remekül lőtt át a túloldalon felfutó Daru Bence elé, aki futtából, hét méterről a kapuba bombázott, 0–1.
Csupán két perc telet el, amikor Szabó Bátor a kiugró Zahorán Balázst a 16-oson belül hátulról buktatta, a játékvezető habozás nélkül a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Birtalan Botond az el sem mozduló kapus feje fölött bombázta a hálóba, 1–1.
A 81. percben Szélpál Norbert szabálytalansága után majdnem a kapuval szemben, 18 méterről szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Magasföldi József csavart bombája a bal kapufát érintve vágódott a vetődő Ribánszki László mellett a kapuba, 1–2.
A lefújás előtt két perccel Szabó Lukas labdájával Beliczky Gergő lépett ki és a tehetetlen csabai kapus alatt a kapu közepébe lőtt, 1–3.

Hamar lendületbe kerültek a csapatok és gyorsan esett két gól a találkozó elején. Előbb a vendégek találtak be egy szép akció végén, ám hamar egyenlítettek egy jogos 11-esből a lila-fehérek. Iramos, változatos első félidőt láthattunk, főleg a házigazdák kezdeményeztek és veszélyeztettek, de a győri védők rendre lesre állították a csabai támadókat, vagy ha mégis sikerrel törtek előre, a befejezéssel már több gond adódott. A kisalföldiek főleg kontrákra építettek, gyakran esett ezáltal dolga Ribánszki László kapusnak. Ám újabb találatot már nem jegyezhettünk föl.
A fordulás után átmenetileg a vendégek irányították a mérkőzést, de tíz perc után újra a csabaiak kezdeményeztek. Számtalan remek helyzetet dolgoztak ki, de a nagyobbnál nagyobb lehetőségeket mind kihagyták. A vendégek továbbra is inkább a kontrákra építettek, a finisben sikerrel. Előbb szabadrúgásból, majd akcióból bevették a lila-fehérek kapuját, amivel elvitték a három pontot a Kórház utcából, visszavágva az őszi vereségért.
Ezen a találkozón hiába támadtak többet a csabaiak, akik 16 alkalommal vették tűz alá agyőri kaput, a vendégek nyolc lehetőségből háromszor betaláltak, így elvitték a pontokat. A kisalföldi együttes ezzel két pontra megközelítette az Előrét, és feljött a negyedik helyre.
Jó: Nagy S., Birtalan, ill. Gyurákovics, Magasföldi, Zamostny.

Boér Gábor: – Nehéz bármit is mondani ez a mérkőzés után. Egy-egy után sok helyzetünk volt, de semmi sem sikerült. Nem lehet mentség, hogy hét közben nehéz kupa-mérkőzést játszottunk, labdarúgóink azért kapják a fizetést, hogy teljes erőbedobással játszanak minden helyzetben. A koncentráltság és a szenvedély hiányát nem lehet pótolni, valamit másképp kell csinálnunk a jövőben. Az is bosszantó, hogy két gólt pontrúgásból kaptunk.
Szentes Lázár: – Szép és gyors gólunkra hamar jött a válasz, és összességében az első játékrész kiegyenlített játékot hozott. A fordulás után lehetett érezni, hogy a békéscsabaiak lábában és az idegrendszerűkben ott volt a hét közi Magyar Kupatalálkozó. Ekkor már jobban domináltunk, és sokat köszönhetünk a kimagasló kapusteljesítményünknek is, ami nagyon kellett ehhez a három fontos pont megszerzéséhez.