A vendégcsapatok örülhettek a megyei rangadókon

Két viharsarki rangadót is tartogatott az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 5. fordulójának műsora. A Dél-Keleti csoport élén álló duó Békéscsabán ütközött meg, az alsóházi derbit pedig Újkígyóson rendezték, s mindkét helyszínen vendégsiker született. Ennek megfelelően a legszebb napjaira emlékeztető Köröstarcsa vezeti a mezőnyt, az újonc Újkígyós helyzete viszont nem nevezhető irigylésre méltónak.

Békéscsabai DKSE–Köröstarcsai KSK 22–28 (8–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 270 néző. Vezette: Győr, Hadas.
Békéscsaba: SZTANCSIK – KÉRI 5, CSUZI 7 (4), Kocsárdi 3, Karács 1, Murányi 2, Kovács Á. 3. Csere: Kecskeméti, Mezei I. (kapusok), Masa 1, Kepenyes, Benkő, Gábor, Kocsor, Csonki, Molnár G. Edző: Vólent János.
Köröstarcsa: KISS N. – Kánya 2, POLGÁR T. 3, VARSANDÁN 8, BORBÉLY 5 (4), LŐRINCZI 4, KOPCSÁK 4. Csere: Roncsek (kapus), Mészáros, Puskás, Schupkégel, MOLNÁR B., Fekete G., Molnár K. 2, Bánfi. Edző: Molnár Zoltán.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.

Nagy várakozás előzte meg a csoport rangadóját, melyen két teljesen eltérő korú és stílusú csapat csatázott. A mérkőzés elején mindkét oldalon sok volt a technikai hiba. A vendégek játéka tisztult le előbb, míg a hazaiak görcsösségére jellemző, hogy kétszer is elszámolták a cseréket, így az ajándék emberelőnyöket kihasználva, a 19. percre 103-ra elhúzott a Köröstarcsa. Mindkét oldalon kemény védekezés és kiváló kapusteljesítmény jellemezte az utolsó 10 percet, a hazaiaknak valamelyest sikerült közelebb kerülniük.
Jobban indult a második félidő Vólent János legénysége számára, melynek jó védekezésből, lerohanásgólokkal sikerült közelebb kerülnie (
43. p.: 15–18). A rutinos tarcsaiak stílust váltva próbálták lassítani a házigazdák rohanós játékát. Közben a játékvezetők néhány érdekes ítélete is „kiverte a biztosítékot” a csabai oldalon. A félidő közepétől felváltva estek gólok, a vendégeknek sikerült megőrizniük stabil előnyüket. A Köröstarcsa kiválóan alkalmazta azt a játékot, amellyel az első NB II-es éveiben eredményesen teljesített, míg a csabai fiatalok játékán erősen kiérződtek a hétközi NB I-es ifjúsági bajnoki fáradalmai.

Újkígyós FISE–Kondorosi KK 20–35 (11–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 150 néző. Vezette: Dukai, Pisák.
Újkígyós: Rákóczi – Balogh, Zubor 1, Krám 3, Lipták, HARANGOZÓ 5 (1), Vajna 1. Csere: Ecker Zs. (kapus), Tóth B. 1, Biri, Szőke 1, Kovács, Bánszki 1, SKALICZKI N. 7, Balázsházi. Edző: Dézsi Róbert.
Kondoros:
PANKOTAI – ISTENES 7, RAFFAI 2, KEREKES 7, SIMON 6 (1), Kósa 3, Ravasz 3. Csere: Gyurcsán (kapus), Krajcsovicz 2, Tóth G. 1, Kasnyik V. 1, Kasnyik T. 3, Arnóczki. Játékos-edző: Nagy József.
Kiállítások: 6 perc + Lipták kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.
Az újonc Újkígyós az első negyedórában 5–5-ig tudta tartani a lépést a vendégével. A folytatásban fokozatosan növelte előnyét a Kondoros, melynek soraiban mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez. Hazai oldalon az egy-két egyéni jó teljesítmény kevésnek bizonyult ahhoz, hogy „kimozdítsa a kátyúból az elakadt szekeret”.

Békéscsabai BDSK–Csongrádi KSE 32–24 (13–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina.
Békéscsaba: VLCSKÓ B. – dr. Sári
4, OSGYÁN 8 (1), Petrovszki A. 1, Vlcskó K. 5, Felczán 5, Farkas B. Csere: Csörgő, Mézes (kapusok), Papp, Márton 1, MORVA 4, Kovács B. 2, Tokaji 2, Nemesi. Edző: Labos Tibor. A Csongrád legjobb góldobói: Losoncz 7 (4), Felföldi 6, Pásztor 4.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.
Nehezen vette fel az ideális játékritmust a hazai együttes, ennek megfelelően a tartalékos Csongrád tartani tudta a lépést. Az első félidőben csabai részről leginkább a helyzetkihasználásból adódtak gondok, de a védőmunkában is mutatkoztak hiányosságok, ezért sem tudott előnyt szerezni Labos Tibor alakulata. A szünetben használt a fejmosás, a folytatásban ugyanis egycsapásra összeszedettebb képet festett a „Belvár”. Gyors indításokból, könnyű gólokkal fokozatosan növelte előnyét a hazai gárda, a látogatók ebben az időszakban már az átlövésekből sem tudtak hatékonyak lenni, köszönhetően a kapuban feljavuló Vlcskó Bence teljesítményének.