A záró napon több megyei döntős

Negyedik, záró napjához érkezett Debrecenben az idei, sorrendben 119. felnőtt úszó országos bajnokság, amelyen továbbra is érdekeltek voltak a Békés megyei versenyzők. Nem is akárhogyan, hiszen ezen a napon többen is bejutottak az A, illetve B döntőbe.

Kezdjük az egyéni versenyszámokkal. Bohus Richárd, a Békéscsabai Előre Úszó Klub versenyzője az egyik legtesthezállóbb számában, az 50 méteres hátúszásban rajtolt el, amelyben nem mellesleg Európa-bajnoki érmeket is begyűjtött már az elmúlt évek során. Délelőtt könnyed úszással a 32 induló közül a negyedik helyen „lapátolt” célba 26,21 másodpercet teljesítve. Ugyanitt Nagy Roland (Triton SE, Gyula) 26. lett, ideje 29,41. A hölgyek mezőnyében harminchatan próbáltak szerencsét, köztük a Gyulai Várfürdő úszója, Daka Anett, aki a 13. helyezésével, 30,74 másodperces teljesítményével a 13. helyet csípte el, amivel a délután B döntőbe került. A békéscsabai Szabó Orsolya ugyancsak a B döntőt érő 16. helyen úszott be 31,06 másodpercet teljesítve.
A hasonlóan rövid, 50 méteres mellúszásban két csabai is rajtkőre állt, Arányi Norbert 28. lett az éppen félszáz induló közül, ideje 31,22. A nála fiatalabb Matejdesz Máté éppen hogy elmaradt tőle, 31,68 másodperccel harmincadik lett.
A 100 méteres pillangóúszásban a békéscsabai Hajtman Tamás harcolt ki B döntős helyezést, 56,33 másodperces teljesítménnyel a 14. helyen ért célba. Ebben a versenyszámban az 58 induló közül 57. lett Nagy Roland, aki 1:07,785 percet ért el.
A délelőtt vége felé, sőt, inkább már inkább az ebédidőbe nyúlóan rendezték meg a 4×100 méteres vegyes váltót, ahol a második futamba nyert besorolást a békéscsabai négyes fogat Bohus Richárd, Matejdesz Máté, Hajtman Tamás, Arányi Norbert összeállításban. Itt összesen 16 csapat nevezése futott be, a csabai váltó a negyedik helyezést harcolta ki 3:52,40 perces időeredménnyel az Eger, a Kőbánya és a BVSC-Zugló mögött.
– Bohus Ricsi délelőtt biztonsági hátúszással 55,8 másodpercet úszott első emberként háton, majd délután szeretnénk jobban megnyomni, hogy akár a világbajnoki A szintidőt is eléje – tudtuk meg Szarvas Jánostól, a békéscsabaiak edzőjétől. – A többiek is jól teljesítettek, Matejdesz Máté mellen 1:07,6-ot, Hajtman Tomi pillangón 56,2-öt, és a befutó gyorsúszó, Arányi Norbi 52,5 másodpercet teljesített. Aminek külön örülök, hogy a záró napon már több döntős versenyzőnk is akad, közülük pedig Szabó Orsi külön elismerést érdemel, hiszen remek egyéni csúccsal került a fináléba. Pedig esetében csak a versenyzés volt most fontos, hiszen őt majd a korosztályos bajnokságra igyekszem formába hozni. Amúgy mindenki időeredménye és helyezése reális – összegezte a négy napot röviden és elöljáróban edzőnk.

Címlapképünkön még a 100 méteres hátúszás eredményhirdetés, ahol Bohus Richárd nyert, balra tőle a Békéscsabáról indult ezüstös Balog Gábor, jobbján a bronzérmes Telegdy Ádám (Kőbánya Sport Club). Valami hasonlóban reménykednek a csabai klub szakemberei ma délután is