Akarat és átütőerő hiányában voltak

Nem akarnak beköszönteni a vár győzelmek a békési kosarasokhoz, pedig a nyári kényszerű osztályváltást követően a szurkolók okkal reménykedhettek abban, hogy a harmadik vonalban több sikerélményben lesz részük. Az így is legmagasabban jegyzett viharsarki gárda szombaton este a hasonlóan nehéz sorsú Tiszaújvárossal szemben maradt alul idehaza, ezzel már csak az Egert előzi meg a 15 tagú mezőnyben.

Omnia Pub&Food Békés–Tiszaújvárosi Phoenix KK 83-90 (21-29, 25-21, 26-21, 11-19)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Nyilas, Drenyovszki, Fodor.
Békés:
Krisztics (23/12), Vass (3/3), Koma (17), Kertész (6), Szabó (15/6). Csere: Balog G. (11/3), Lógár (8), Adebayo, Farkas. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Tiszaújváros legjobb pontszerzői: Martin (22/9), Kiss B. (17/6), Pöstényi (11/9).

Két alsóházi gárda csapott össze szombaton a békéscsabai Evangélikus Sportcsarnokban. Az első negyed egyértelműen a vendégcsapaté volt, a békésiek 9:18-as állás után kezdtek el felébredni, és sikerült valamelyest felzárkózniuk. A 21:29-es első negyedbeli eredmény azonban mindenképpen a vendégcsapatot dicsérte.
A második negyedben feljavult a hazaiak védekezése, egy fokkal jobbá vált a támadójáték is, így sikerült közelebb kerülniük a Tiszaújvároshoz. A játékrészre jellemző volt, hogy a vendégek játékosai, jó döntéseket hozva rendre megtalálták az üresen álló társakat, míg a viharsarkiak görcsösen játszottak és nem a legjobb vállalásokat hozták.
Mivel a békésiek viszonylag kevés személyi hibát gyűjtöttek az első félidőben, így a másodikban nyugodtan válthattak agresszívabb védekezésre. Sikerült is átvenniük a vezetést. Hiába azonban az elszántság, mert sok hiba csúszott a védekezésbe, rendre lemaradtak az ellenfélről, szabadon hagyták a kint álló dobókat. A Tiszaújváros végig ott maradt a Békés nyomában és az utolsó két percben elég volt öt eladott labda, amivel a vendégek éltek és meg tudták nyerni a találkozót.
Bár a mérkőzésen akadt egy jobb periódusa a békési csapatnak, valahogy ezen a napon nem volt meg az átütőerő, s az akarat, ami a győzelemhez kell. Enélkül pedig a kiegyensúlyozott Zöld csoportban nem lehet mérkőzést nyerni.
Balog Vilmos:
– A tiszaújvárosiak sokkal jobban akarták a sikert. Nekünk jobb teljesítmény kellett volna a győzelemhez, ami a mai játékunkkal bravúr lett volna.

Címlapon: Krisztics Danijel 4 triplája és 23 pontja is kevés volt a békésiek üdvösségéhez. Fotó: Hunbasket