Alaposan visszavágtak az őszi vereségért

Hétközi fordulóra került sor a labdarúgó NB II-ben, amelynek során az ősszel hazai környezetben elszenvedett vereségért ezúttal idegenben alaposan visszavágtak a lila-fehérek a szolnoki alakultnak.

Szolnoki MÁV FC–Békéscsaba 1912 Előre 1–4 (0–2)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szolnok, 415 néző. Vezette: Molnár A. (Szalai B., Farkas B.).
Szolnok: Hrabina – Molnár R., Balogh M., Horgosi, Lakatos Cs. (Földi, 75.) – Farkas A., Berdó (Pantovics, 46.), Kenderes, Pintér – Jasarevic (Nyerges, 75.), Tóth L. Vezetőedző: Balogh Pál.
Békéscsaba: Ribánszki – Babinyecz, Dlusztus, Zahorán – Nagy S., Viczián (Hursán, a 70.), Nagy I., Király – Gránicz (Urbin, a 70.), Tóth D., Gyurján (Szatmári, a 70.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Horgosi és Zahorán, a 18., Jasarevic, a 36., Gránicz, az 52., Kenderes, a 65., Pantovics, a 82., Király, a 86. percben.
Kiállítva: Horgosi (második sárga lap) a 62. percben.

A 33. percben Viczián Ádám harminc méteres szabadrúgása után a labda félmagasan a szolnoki kapuban kötött ki, 0–1.
Kilenc perccel később egy hazai védő a 16-oson belül szabálytalankodott, 11-es. A büntetőt Nagy István biztosan értékesítette, 0–2.
A 68. percben Gyurján Bence 18 méterről növelte az előnyt, 0–3.
Két perccel később Gránicz Patrik jobbal a kapus hasa alatt talált a kapuba, 0–4.
A 79. percben szépítettek a hazaiak, amikor Pintér lőtt 16 méterről a csabai kapuba, 1–4.

A szerdai találkozón a nagy melegben az első negyedórában jobbára mezőnyjáték folyt, a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. A csabaiak támadtak többet, a hazaiak kontrákkal próbálkoztak. Az első félóra után Viczián vezetést szerzett a liláknak, majd a félidő lefújása előtt 11-esből növelte előnyét az Előre.
Fordulás után a hazaiak próbáltak erősíteni, ám a 62. percben Horgosi kiállítását követően emberhátrányba kerültek. A lila-fehérek kihasználták az emberelőnyt, újabb gólokat lőttek, a Tisza-partiak csak szépíteni tudtak. A látottak alapján a Békéscsaba győzelme teljesen megérdemelt. Sikerével az Előre megerősítette harmadik helyét a tabellán.

: Molnár R., ill. Dlusztus, Nagy I., Tóth D., Gyurján.

Balogh Pál: – Reális az eredmény, a Békéscsaba ekkora különbséggel is megérdemelten nyert. A bennmaradáshoz nagyobb alázatra lenne szükség.
Boér Gábor: – Végig irányítottuk a mérkőzést, a vezetésünk pedig kellő önbizalmat adott a folytatáshoz. A második félidő kedvezően alakult számunkra, mert megnyíltak a területek, s ezt gyors játékosaink ki is használták.

Sz. L.

Címlapképünkön Viczián Ádám, aki beindította a lila-fehérek gólszériáját – fotó: Erdős Csaba