Apáti Bence infúziót érő hajrával ezüstérmes

Apáti Bence 3:55,53-as idővel a második helyen ért be Győrben az U18-as Európa-bajnokságon szombaton este, ezzel az ifjúsági olimpiára is kvalifikálta magát. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club középtávfutója 200 méterre a cél előtt a bolyból kibújva az élre állt, hatalmas hajrát futott, de a brit Elliott Kane (3:55,26) néhány méterrel a cél előtt leelőzte. Tóth Sándor tanítványa így is biztosan harcolta ki az ifjúsági olimpiai részvételt.

A helyszínen hiába várták a tévések, újságírók, videósok a vegyes zónában Bencét, mivel a melegítőcsarnok előtt ápolták a földön.
– Még sohasem verték meg, ha így megindult az utolsó kétszáz méteren. Nemzetközi versenyen sem, ezért van benne egy kicsi csalódottság – magyarázta a jelenetet Lengyák György utánpótlás-referens. – Ha sikerült volna győznie, az arany most adna neki energiát ahhoz, hogy talpra álljon.
A korábban elért időeredmények alapján Apáti Bencének volt esélye valamelyik éremre, de az aranyra kevés. Még akkor is nehezen volt hihető, hogy tényleg csak ez érdekli igazán, amikor simán megnyerte előfutamát és arról beszélt, hogy a döntőben majd ugyanezt a futást szeretné megismételni.
Hát majdnem megismételte. Egy kör után elfoglalta a középtávon igencsak kedvező második pozíciót, az utolsó kör előtt a harmadik helyen futott, de ez már sokkal rosszabbnak tűnt, mert be volt zárva. Lehetetlennek látszott a kitörés 300 méterrel a cél előtt, de egyszer csak robbantott valahogy, és amikor rákanyarodott a célegyenesre, már azt nem tudtuk elképzelni, hogy valaki utolérheti. A brit Elliott azonban az utolsó húsz méteren hajrázta. Ettől még persze gyönyörű ez az ezüst, amely sorrendben a harmadik ezen az Eb-n.

Az 1500 m-es futás végeredménye: 1. Kane Elliott (brit) 3:55,26, 2. Apáti Bence (magyar) 3:55,53, 3. Andrej Paulíny (szlovák) 3:55,58.

Címlapon: Bencét bezárták az utolsó körre, de a reménytelen helyzetből is kis híján összejött a nagy bravúr