Az alsó ágon folytatják a rájátszást

A békési kosarasoknak nem sikerült visszavágniuk a Bonyhádnak, így a középházi rájátszás alsó ágán folytathatják tovább a küzdelmeket a 1316. helyek egyikéért. A tolnai gárda a fölényes hazai győzelmét követően a visszavágón is magabiztosan kezdett, és az első negyedben kiharcolt előnyét végig meg tudta tartani.

Calle Pubfood Békés–Bonyhádi KSE 60-68 (14-25, 17-12, 17-21, 12-12)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért, 2. mérkőzés. Békés, 300 néző. Vezette: Sallai, Bács, Gergely.
Békés: Koma (14), Nagy B., Kertész (7), Bánszki, Krisztics (18/9). Csere: Nagy Cs., Demkó, Csorba (2), Zsíros, Gruda (13), Molnár (3/3), Kovács B. (3). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Bonyhád legjobb pontdobója: Gulyás (24/3).

A Bonyhád gárdája jobbnak bizonyult Békésen is. Feszült hangulatú, végig kiélezett csatát vívott a két csapat. Ismét pályára lépett a Békés irányítója, Kertész Dániel, így a hazaiak még inkább bizakodhattak a sikerben. A 4. percben viszont elveszítették Nagy Balázst, aki bokasérülést szenvedett. Ez visszavetette a békésieket az első negyedben, és a jó kezdés után a negyed végére 9 pontos vezetést szerzett a vendég együttes. A második játékrészben feljavult a békésiek védekezése, csak 12 pontot dobott a tolnai alakulat, és Komáék felzárkóztak 6 pontra. A 3. negyed a Bonyhádé volt, több alkalommal sikerült lerohanásból kosarat dobniuk, így nyílt az olló a két csapat között. A 4. negyedben mindent elkövetett a házigazda a győzelem megszerzéséért, de egy pontszegény játékrészben csupán a különbség megtartására futotta. Annyival volt jobb a Bonyhád, hogy többször tudtak lerohanásból kosarat szerezni, egyébként kiegyenlített játék folyt a pályán. Érdekesség, hogy Koma nem dobott büntetőt ezen a találkozón annak ellenére, hogy amint labdát kapott rögtön hárman rontottak rá, s akadályozták, ahogyan csak tudták.
Balog Vilmos: – Nagy szívvel küzdött a csapat minden tagja, nem érdemeltünk vereséget ezen az estén.

Címlapon: A sérülésből visszatérő Kertész Dániel sem tudott csodát tenni. Fotó: Pusztai Gábor Máté