Az egri lányok jobban „haraptak”

Nem sikerült az orosházi kézilabdás hölgyek tavaszi évadnyitó bajnoki mérkőzése. Papp László tanítványai az éremért harcoló egri főiskolások otthonában szenvedtek kétgólos különbségű vereséget, de csak az első 20 perc során volt reális pontszerzése esélye a jó napot kifogó házigazdákkal szemben.

Eszterházy KFSC Eger–OXXO Energy Orosházi NKC 29–27 (15–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Eger, 250 néző. Vezette: Balogh Bettina, Tóth Viktória.
Orosháza: Makai – Molnár I. 5, Arsenijevic 2, Dancsó 3 (2), TOBAK 1, TAKÁCS F. 6 (2), Antal 1. Csere: Bíró, Ádász (kapusok), Bottó 3, SZÉKESI, Butt, Mihálffy 4, Csajbók 2. Edző: Papp László. Az Eger legjobb góldobói: Scheffer 11, Grünfelder-Tóth 8 (5).
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 6/4.

A találkozó elején felváltva estek a gólok, a 9. percben 5–4-re vezettek a vendégek. Még a 18. percben is egál volta állás (8–8), amikor az egriek állva hagyták a viharsarki csapatot (12–8). Papp László gyorsan időt kért, ám az első játékrész végéig megmaradt ez a különbség a két fél között.
Fordulás után két gólra feljöttek az orosháziak (35. p.: 16–14), ám három perccel később visszaállt a régi rend. Próbálkoztak a vendégek, de a döntő pillanatokban mindig megremegett a kéz, így a 42. percben már 22–16-ra vezetett a házigazda. A folytatásban még feljöttek két-három gólra a vendégek, de közelebb nem tudtak kerülni az egriekhez, így a tavaszi nyitányon vereséggel kezdett az ONKC.
Papp László: – Ott dőlt el a mérkőzés, hogy az egriek a befejezéseknél higgadtabbak voltak.