Az előny a bonyhádi kosarasoknál van

A Nyugati csoport 6. helyezettje, a Bonyhád csapata lett a békésiek ellenfele a középházi bajnoki rájátszásban. A play off első párbaja két nyert meccsig tart és arról hivatott dönteni, melyik fél folytathatja a 9–12. helyért, illetve kinek kell megelégednie ebben az évben a 13–16. pozíciók valamelyikével. Nos az első meccs után a viharsarkiak ez utóbbi felé tendálnak.

Bonyhádi KSECalle Pubfood Békés 104-82 (24-19, 31-21, 24-26, 25-16)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért. Bonyhád, 300 néző. Vezette: Horváth, Lövész, Szalay.
Békés: Krisztics (21/9), Koma (21), Nagy B. (15/3), Gruda (4), Molnár (5/3). Csere: Zsíros (9/9), Kovács B. (4), Csorba, Demkó, Bánszki, Balog, Nagy Cs. (3/3). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Bonyhád legjobb dobói: Tömösváry (24/3), Sömenek (23/9).

Az első negyedben Kirsztics eredményes játékával vezetett a Békés, de a végére néhány védekezési hiba folytán néhány pontos előnyre tett szert a hazai csapat. Nagy Balázs hamar összeszedett három személyi hibát, így pihentetni kellett. A második negyedben 10 ponttal tovább növelte az előnyét a Bonyhád, kíméletlenül büntette a vendégek rossz döntéseit. A második félidőben Zsíros három triplájával mínusz 13 pontra visszajöttek a békésiek, ám ezután megtorpantak, a különbség pedig 19 pontra nőtt. Koma és Nagy vezérletével a vendégcsapat tett még egy kísérletet a fordításra, de ezen az estén jobb volt a hazai alakulat. A bonyhádiak főként gyorsaságban múltak felül a viharsarkiakat, ahol valamennyi húzójátékos jól teljesített. A békésieknek akadtak jó periódusaik, de a 104 pont nagyon sok, a védekezésüket össze kell rakniuk a visszavágóra, ha győzni szeretnének.
A visszavágót április 13-án, csütörtökön este 19 órakor rendezik Békésen.
Balog Vilmos: – Hozhatnánk mentségeket: még mindig nem játszott Kertész Dani, a játékvezetést is okolhatnánk, a pálya méretét is emlegethetnénk, de összességében a vereség okát a saját teljesítményünkben kell keresni. Van néhány napunk, hogy megtaláljuk a helyes utat a győzelem felé.

Címlapon: A békésiekre nehéz hazai visszavágó vár és még győzelmük esetén is vissza kell térniük Bonyhádra. Fotó: Pusztai Gábor Máté