Az első félidőben elúszott a vasi bajnoki

A két csapat őszi csabai mérkőzése is a vasiak számára alakult kedvezőbben. Fotó: Erdős Csaba

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság zárt kapuk mögött megrendezett szombati 28. fordulójában a tavaszra kiváló formát öltő Szombathelyi Haladás otthonában szenvedett mondhatni sima vereséget a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lila-fehérek az első félidőben elkövetett hibáik miatt maradtak pont nélkül, melyeket szünet után nem tudtak korrigálni.

Szombathelyi Haladás–Békéscsaba 1912 Előre 31 (31)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szombathely,
zárt kapuk mögött. Vezette: Zám Zsolt (Bertalan Dávid, Bede Tamás).
Szombathely: Verpecz – Schimmer, Jagodics M., Devecseri – Szekér, Kiss B. (Jancsó, 82.) – Tóth D., Holdampf, Bosnjak – Tóth B. (Farkas II. B., 57.), Rácz F. (Tóth-Gábor, 46.). Vezetőedző: Mátyus János
Békéscsaba: Uram – Szalai, Babinyecz, Farkas M., Dávid, Polényi (Gránicz, 78.) – Gréczi (Oláh, 59.), Király, Kovács Á. (Ilyés, 82.), Pantovics – Lukács. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Sárga lap: Király a 17., Szalai a 68., Lukács a 79., Bosnjak a 88. percben.

7. perc: Bosnjak bal oldali beadását Jagodics fejjel tovább csúsztatta, majd a középen érkező Tóth Barna hat méterről a léc alá fejelte, 10.
11. perc: Király Patrik beadását Lukács Raymond fejelte 7 méterről középről a bal felső sarokba, 1–1.
29. perc: Kiss Bence 17 méteres lövése a jobb sarokba vágódott, de a gólhoz kellett a csabai hálóőr is, 2–1.
43. perc: Rácz bal oldali beadását az érkező Tóth Barna 5 méterről a bal sarokba fejelte, 3–1.

A kezdés előtti utolsó pillanatokban kényszerű cserére kényszerült Schindler Szabolcs, a csabaiak mestere, mert a bemelegítéskor Nagy Sándor megsérült, így a helyét Dávid
A csapatok nem sokat teketóriáztak: nyomában egymásnak estek, csak a szurkolók nélküli stadion hangulata volt siralomházra emlékeztető. Mindkét csapat jó iramban, nyílt sisakkal futballozott, a védelmek azonban nem mindig álltak a helyzet magaslatán, ennek lett az eredménye a gyors gólváltás. A szombathelyiek újbóli vezetését egy potyagól eredményezte, a vasiak ráadásul közvetlenül a szünet előtt is betaláltak, ami lélektanilag is komoly előnyt adott nekik a folytatáshoz.
Szünet után nagyon taktikusan játszott a hazai együttes, amely elsődlegesen arra koncentrált, hogy megőrizze jelentős előnyét. Ügyesen lezárta a területeket a Békéscsaba támadói előtt, kevés lehetőséget hagyva ellenfelének. A viharsarkiak részéről egy Kovács-fejes és egy Pantovics-tekerés érdemelt említést, illetve az utolsó percben Király szabadrúgásánál védett óriásit Verpecz, összességében azonban a lilák játékában ezen a napon nem volt annyi átütőerő, amennyire a pontszerzéshez érdekében szükség lett volna.
Győzelmével a Szombathely továbbra is veretlen tavasszal, a csabaiak viszont még nem érezték a győzelem ízét.

Jó: Tóth D., Tóth B., Kiss B., ill. Király.
Schindler Szabolcs: – A kritikán aluli első félidő meghatározta a mérkőzés végeredményét.