Az első győzelmét ünnepelte a Szeghalom

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 14. fordulójában első győzelmét ünnepelte a szeghalmi együttes, amely a két ponttal elkerült a sereghajtó pozícióból. A többi párharc a papírformának megfelelően alakult, az esélyesebbnek tartott csapatok a listavezető kivételével szoros csatában múlták felül ellenfelüket. A címvédő Szarvas is jóval nagyobb ellenállásba ütközött a Lajosmizsével szemben, mint amilyenre a tabellán elfoglalt pozíciók alapján következtetni lehetett.

Szeghalmi NKC–Abonyi KC 32–19 (17–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 70 néző. Vezette: Kozma, Panyi.
Szeghalom: Varga T. – Sáfián 7, Forrás 6, Domokos 8 (2), Tömösközi, Szabó V., Székely 2. Csere: Balogh P. (kapus), Petri 3, Gyűrű V. 2, Fábián 3, Szántó 1, Gyűrű P., Nagy Á., Oláh Edző: Varga Emese. Az Abony legjobb góldobói: Kovács N. 3, Molnár K. 3, Tar 3.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/3.
A szeghalmiak csapatként harcolták végig az egész meccset és ennek a jutalma lett egy magabiztos győzelem. Minden pályára lépő hazai játékos dicséretet érdemel.

FKSE-Algyő–Újkígyós FISE 31–22 (19–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Algyő, 100 néző. Vezette: Kiss Z., Papp T.
Újkígyós: DOMOKOS R. – Lipták, Csomor 1, BAKONYI 9 (1), Zahoránné 6 (1), Rákóczi 2, Kerepeczkiné 4. Csere: Barna, Oláh, Sipka, Zubán. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. Az Algyő legjobb góldobói: Aracsi 7, Velky 6, Draxler O. 5 (2).
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/2.
Maroknyi csapattal állt ki az Újkígyós a bajnokesélyes otthonában, ahol az utolsó pillanatig hajtottak.

Békéscsabai ENKSE U21–Csorvási SK 17–19 (11–8)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 60 néző. Vezette: Csige, Körmendi.
Békéscsaba II.: Horvát – Milyó 3, Hős 1, Predescu 2 (2), Baranka, Laurinyecz, Vér 3. Csere: Jani (kapus), Benkő, Pap J., Láza, Szöllősi 2 (2), Tokai, Turák, Vozár, DOMBI 6. Edző: Szabó Károly.
Csorvás: MIKE – Valaczkai 4, Réti 3, MADAR 4, Baráth Zs., Mitykó 3, Gajdács L. Csere: Sajben 1, NAGY A. 1, Ivanics-Gyemó, Petrovszki 2, Samu, Baráth B. 1 (1). Edző: Baráth Lajos.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1.
A 26. percig a Csorvás birtokolt előnyt, de zsinórban lőtt 4 góllal a csabaiak mehettek vezetéssel pihenőre. A 2. félidő elején a fiatal hazaiak 14 (!) percig voltak gólképtelenek, de egyszer még visszajöttek a mérkőzésbe. A vezetést is sikerült átvenniük, végül egy 4–0-s csorvási roham után már eldőlt a pontok sorsa.

Gyulasport–Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő 21–18 (11–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 150 néző. Vezette: Molnár J., Szenteszki A.
Gyula: Nagy B. – NAGY N., Radnóti 1, Csapó 1, BUZÁSI 7 (3), Héjjas 2, LUKOVICZKI 5. Csere: BORSÓS (kapus), RÁCZ 3, Kocsis, Komlósi, Szabó L., Asztalos, CSIFFÁRY 2 (1), Gyepes, Boruzs. Edző Barna Károly.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 1, Gyuricza 1, Mag 1 (1), Fekécs 1, Szűcs 2, Nagy B. 2 (1). Csere: Tari (kapus), Frolyó, Kruchió, Bács 7 (2), Farkasinszki Z. 2, Németh L., Baráth K. 1. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 16, ill. 14 perc + Szűcs kizárva. Hétméteresek: 7/5, ill. 6/4.
Kemény mérkőzésen mindkét csapat a győzelemre tört. Igazi közönségszórakoztató találkozón, több jó egyéni teljesítmény jellemezte a hazaiak játékát, akik megérdemelten győztek.

Szarvasi NKK–Lajosmizsei UKC 34–31 (18–18)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 60 néző. Vezette: Bugyi, Nász.
Szarvas: Juhos – KOVÁCS B. 8, BALOGH V. 6, Szabó T. 5/1. RAFFAI-SUCH 8/3, Hajdu 5, Bagi. Csere: Kasik (kapus), Mester 2, Ábrahám, Nyerges, Gábor, Olasz, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián. A Lajosmizse legjobb góldobói: Mertlik 9, Torgyik 6, Márki 6.
Kiállítások:
8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4.
Szokásosan gyengén kezdtek a hazaiak, futniuk kellett az eredmény után. A 16. percben vezettek először, de csak ideiglenesen. A kapuscsere ellenére is váltva estek a gólok, a szünetre döntetlennel tértek a csapatok. A pihenő után úgy tűnt, hogy el tud húzni az NKK (42. perc: 25– 20). A mozgékony mizseiek azonban nem adták fel, visszazárkóztak, igaz 2-3 gólnál közelebb nem tudtak kerülni.