Az ETO a második félidőben megmutatta

Az idei bajnokságban veretlen, Bajnokok Ligája-győztes és sokszoros magyar bajnok Győri AUDI ETO KC női kézilabdacsapata érkezett ma Békéscsabára, hogy a pontvadászat 12. fordulójában megmérkőzzenek egymással. Mint ismeretes, idén mindkét gárda egy-egy találkozón már túl van, a kisalföldiek Egerben győztek 35–20-ra, a lila-fehérek pedig ugyancsak idegenben egy bravúros ikszet értek el a kiesési rangadón, az MTK Budapest otthonában (26–26).

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Győri AUDI ETO KC 22–47 (14–20)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 2200 néző. Vezette: Rontó Ádám, Szanyi Péter Gábor.
Békéscsaba: Balog – Kovács A. 5, VUKAJLOVICS 8, Giricz, Walfisch 3, Marincsák 2 (2), Hős. Csere: Horváth D., Binó (kapusok), Zöldi-Tóth 1, Kukely, Dombi K., Agbaba 2, Ekker, Török 1, Szögi. Edző: Horváth Roland.
Győr: Leynaud – Knedlíková 6, GROOT 6, S. OFTEDAL 7 (2), BRATTSET 8, A. Hansen 2, Fodor Cs. 2. Csere: Kiss É., GRIMSBÖ (kapusok), Tomori 1, Pintea 3, Bódi 2, V. Kristiansen 3, Puhalák 2, Afentaler 3, Pál T. 2. Edző: Danyi Gábor.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–2; 11. p.: 6–6; 18. p.: 7–13; 25. p.: 13–17; 46. p.: 14–35; 55. p.: 21–42.

Két villám győri gólt követően ügyes támadásokat vezetett a Békéscsaba, és az első tíz percben nemcsak egyenlített, hanem ez idő alatt tartotta a lépést is nagynevű ellenfelével szemben. Ám 6–6 után másodpercek alatt – három lerohanásból – háromgólos előnyre tettek szert a kisalföldiek, ami azonnali reflexet váltott ki Horváth Roland edzőből, és kikérte első idejét. A 20. percben Tomori Zsuzsanna is a pályára lépett, és azonnal góllal avatta föl a hazaiak kapuvédőjét, Balog Juditot. A papírformának megfelelően fokozatosan elhúzott a győri alakulat, amellyel szemben hősiesen küzdöttek a lila-fehérek, ám egyre több hiba csúszott a játékukba, így végül hatgólos ETO előnnyel tértek pihenőre a csapatok.
A szünet után igencsak bekezdtek a vendégek: 16 perc alatt zsinórban tizenötször voltak eredményesek, miközben egyetlen válasz sem érkezett a túloldalról. Ez az első játékrész láttán, illetve után övön aluli ütés volt, egyben meglehetősen megalázó és demoralizáló. A 17. percben Alekszandra Vukajlovics törte meg a hazaiak „szerencsétlenkedését”, de ezt megelőzően már 14–35-öt mutatott az eredményjelző. Még Kovács Anett dicsérhető, aki öt találatig jutott a BL-győztes ellen, ám a második félidőben nyújtott „csapatteljesítmény” nagyon vékony volt. Az első félidei teljesítmény elég lehet vasárnap a Mosonmagyaróvár ellen, de a sikerhez a második aligha.

Horváth Roland: – Az első félidőben még jól tartottuk magunkat, de a második játékrészben alig vártam, hogy vége legyen a mérkőzésnek.
Danyi Gábor: – Ma a mérkőzés folyamán végig azzal a sebességgel játszottunk, amit megbeszéltünk. Főleg a második félidei védekezésünk volt nagyon koncentrált.