Az idegenbeli sikerrel megnyílt az út a dobogóra

Nagyszerű idegenbeli gőzelemmel zárta az őszi idény utolsó fordulóját a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely Soroksárról hozta el a három pontot, amivel a negyedik helyre lépett előre a tabellán. A tavaszról előrehozott két idei játéknapon tehát még a dobogóra is felkapaszkodhatnak a lila-fehérek.

Soroksár SC–Békéscsaba 1912 Előre 02 (01)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés.
Budapest, Soroksár, 331 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán).
Soroksár: Kovács D. – Gárdos, Pál A., Gyepes, Silye – Gyömbér – Huszák (Tamási, 83.), Valencsik (Albert Á., 74.) – Gera D. (János, 57.), Fröhlich, Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Békéscsaba: Ribánszki – Szélpál, Dlusztus, Mészáros – Pilán, Nagy I. (Urbin, 61.), Viczián, Szatmári – Birtalan (Király (77.), Tóth D., Gránicz (Nagy S., 46.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Lakatos I. a 33., Fröhlich a 63. percben.

2. perc: Birtalan került ziccerbe, de nem tudta kapuba juttatni a játékszert, amely kipattant, de éppen Mészáros Márk elé, a védő pedig 20 méterről, ballal nagy gólt ragasztott, 0–1.
76. perc: Kavarodás támadt a soroksári kapu előtt, Nagy Sándor lövése levágódott a védőről a lecsorgó labdát Urbin Péter juttatta a kapuba, 0–2.
89. perc: Egy szabálytalanságot követően a csereként beállt János Norbert számára villant a második sárga, vele együtt pedig a piros lap is.

A vendégek szemszögéből kiválóan indult a mérkőzés, a gyorsan megszerzett góljuk a házigazdákat ösztökélte támadóbb szellemű játékra. Miután kiheverte a sokkot, ment is rendíthetetlenül előre a Ferencváros tavalyi tartalékcsapatára építkező Soroksár. Komoly nyomás alatt tartotta Ribánszki kapuját, akinek három alkalommal is nagyot kellett mentenie annak érdekében, hogy előnyben tartsa a lila-fehéreket. Persze a hazai attakjának „mellékhatásaként” a csabai csatároknak is nagyobb területük nyílt az ellenfél térfelén. A szórványos ellenakciók egyike során Gránicz döntött rosszul gólt ígérő helyzetben, a 38. percben pedig Tóth Dániel törhetett egyedül kapura, de Kovács Dániel kapus megnyerte vele szemben a külön párharcot!
A játék medrének megfelelően a szünetben Gránicz helyére Nagy Sándor állt, aki hatékonyabban tudta tehermentesíteni a hátsó alakzatra nehezedő nyomást. A hazaiak változatlanul mindent egylapra feltéve rohamoztak az egyenlítés érdekében, akadtak is lehetőségeik, de ezek rendre kimaradtak. Persze a vendégek sem mondtak le a támadásvezetésekről, s hogy új szín kerüljön a palettájukra, Boér Gábor bevetette Urbin Péter is. A csereemberek hamarjában meg is hálálták a bizalmat, hiszen ők ketten hozták össze a csabaiak második találatát, ami tulajdonképpen el is döntötte a három pont sorsát. Az utolsó negyedórában a vendéglátók reményvesztett kísérleteket tettek sorsuk jobbra fordítására, de ekkor már az átütőerő is hiányzott.
Fontos sikert aratott a Békéscsaba, amely alaposan megdolgozott a három pontért, azzal pedig a negyedik helyre lépett előre a tabellán.
Jó: Pál A., Gyepes, Gyömbér, ill. Ribánszki, Viczián, Szélpál, Mészáros, Szatmári.
Boér Gábor: – Óriásit küzdve, nagy győzelmet arattunk egy jó csapat ellen. Gratulálok a fiúknak!

Szikszai László

Címlapon: Gránicz Patrik akár más az első félidőben döntésre vihette volna, ha jobb megoldást választ. Fotó: Erdős Csaba