Az NB III teljesen más „kávéház”

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság premierjén nyerhetőnek tűnő meccsen, egyéni hibák és fegyelmezetlenségek eredményeként maradt pont nélkül a gyarmati csapat. A sárrétiek a tavaly még másodosztályban szereplő Cigánd otthonában szenvedtek vereséget.

Cigánd SE–Füzesgyarmati SK 4–2 (1–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Cigánd, 300 néző. Vezette: Mencsik László (Benkő Róbert, Kulcsár Judit).
Cigánd: Sánta T. – Horváth A. (Sánta K., 75.), Baksa, Kovács G., Pásztor – Benke, Németh Sz. (Makkai, 86.), Ötvös, Molnár L. – Balla (Szőllősi, 71.) – Molnár T. Szakmai igazgató: Szénay Péter.
Füzesgyarmat: Fildan – Urbán, Vincze, Bakk – Hajdu, Kiss D. – Bajnók (Styecz, 74.), Sipos (Lukács, 83.), Pataki – Popescu, Miklya (Bányai, 66.). Szakmai koordinátor: Boros Tibor.
Gólszerző: Ötvös (32., 59.), Popescu (81. – öngól), Molnár T. (93.), ill. Popescu (24., 60.). Kiállítva: Bakk (65.), Bányai (92.).
Mozgalmasan alakult az első félidő, de a támadók egyik oldalon sem jártak szerencsével. Egészen a 23. percig tartott ez az állapot, amikor is a felfutó Bakk bal oldali beadását Popescu bólintotta a bal sarokba, 0–1. Nem sokáig örülhettek első NB III-as találatuknak a gyarmatiak, mert a 32. percben a szemfüles Ötvös kihasználta hátsó alakzatuk hibáját, 1–1.
A térfélcsere után aktív maradt a sárréti alakulat, de balszerencséjére Miklya az 57. percben büntetőt hibázott, aminek a halmazati büntetése sem maradt el, hiszen két minutával később Ötvös 30 méteres szabadrúgásból bevette Fildan kapuját, 2–1. A 63. percben Popescu tette jóvá csatártársa főben járó bűnét, miután egy felívelt labdát csúsztatott Sánta T. hálójába több mint 30 méterről, 2–2. Nyomban ezután az ex-cigándi támadó egy kapufát is elért fejjel. Rontott azonban a vendégek kilátásain, hogy röviddel ezután a játékvezető Bakk Ádámnak felmutatta a második sárga lapot. A hazaiak a 81. percben jutottak újból előnyhöz, amikor a felszabadítani igyekvő Popescu lábáról lecsúszott labda a saját kapujában kötött ki, 3–2. Még nem volt vége a gyarmatiak lejtmenetének: a cserként beállt Bányai ezúttal 26 percet bírt ki a pályán piros lap nélkül. A slusszpoén Molnár Tibor nevéhez fűződött, aki a ráadás ráadásában állította be a végeredményt, 4–2.
Az első félidőben mindkét oldalon voltak zavarok védekezésben, de egy gólváltással térhettek pihenőre a felek. Szünet után átvette a játék irányítását a vendégcsapat, több helyzetet, közte büntetőt is hibázott, és ahogy az ilyenkor lenni szokott ezért büntettettek a hazaiak. A Gyarmat még egalizálni tudott, de a két kiállítást már nem bírta ellensúlyozni az újonc.
Jó: Ötvös (a mezőny legjobbja), Baksa, Molnár T., Sánta T., ill. Fildan, Urbán, Popescu, Hajdu.
Boros Tibor: Egyértelműen csalódott vagyok a végeredmény miatt, mert ezt a mérkőzést akár meg is nyerhettük volna a helyzetek alapján, amennyiben nincsenek a végeredményt befolyásoló súlyos egyéni hibáink.

Címlapon: Bajnókék már a nyitányon szembesülhettek vele, hogy a harmadik vonal már egy teljesen más „kávéház” a megyei bajnoksághoz mérten. Fotó: Nagy Marcell