Az orosházi lányok lemaradtak a dobogóról

Győzelemmel zárta az évet az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amelynek tagjai a Balmazújváros elleni 5 gólos sikerrel térhetnek majd nyári pihenőre. Papp László alakulata már nem végezhet érmes helyen, a konkurensek szombati mérkőzései előtt a negyedik helyen áll.

Orosházi NKC–Balmazújvárosi NKC 30–25 (17–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Orosháza: MAKAI – Zsilák 2, HATALA 3, Som 3, Kamuti 1, TAKÁCS F. 9 (6), Antal 1. Csere: Brunner, Késmárki (kapusok), VÖRÖS 6, Tóth S. 1, Dancsó 1 (1), Zvolenszky 1, Horváth N., Révész. Edző: Papp László. A Balmazújváros legjobb dobói: Borbély 8, Dudás 5.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 5/4.

Az idény utolsó mérkőzésén jól kezdett a hazai együttes, és a 13. percben már 10–4-re vezetett. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 24. percben 15–9-et mutatott az eredményjelző. A hajrában sem változott a helyzet, így a szünetre ötgólos orosházi előnnyel vonulhattak a csapatok.
Fordulás után is tartotta az öt-hat gólos vezetést az ONKC, a 38. percben 22–15 volt az állás. Papp László a cseréknek is lehetőséget adott. Az 50. percben 26–20-as hazai előnyt regisztrálhattunk. A hajrában megőrizte előnyét a hazai csapat, amely így győzelemmel zárta a bajnoki szezont, és megszerezte az értékes negyedik helyet az NB I B Keleti csoportjában.
Papp László: – Nagyon nehéz volt már tűzbe tartani a lányokat a szezon végére, de a mérkőzésre odafigyeltek, és megérdemelten nyertek.