Az ötödiket is „behúzták” a gyulai lányok

Az NB II-es női futsal-bajnokság felsőházi rájátszása ötödik körében is megőrizte hibátlan teljesítményét és vele a vezető helyét is a Gyulai Amazonok csapata. A fürdővárosiak játékának ezúttal a TFSE gárdája nem tudott ellenállni.

Az egyetemisták nagy reményekkel utaztak Gyulára, de mindenképpen győzniük kellett ahhoz, hogy lépést tarthassanak a dobogós helyekért folyó csatában. A tétnek megfelelően mindkét csapat kapkodva kezdte a játékot. A görcsös győzni akarás érződött a fürdővárosiakon, akik sokszor voltak pontatlanok az első játékrészben, így a vendégek előtt is akadtak lehetőségek. A 7. percben azonban Erdélyi Angéla villant, megszerezve a vezetést. A hazaiak fokozatosan nyomás alá helyezték a remek napot kifogó vendég hálóőrt, a második gólra azonban a 12. percig kellett várni, amikor Pilán Tímea érkezett jó ütemben a kapu előtt.
A két fél közötti erőnléti különbség szünet után ütközött ki valójában, noha egy egyéni hibát kihasználva, Bagdi Csilla még visszahozta a látogatók reményeit. Ekkor helyzetek is adódtak a fővárosiak előtt, de Csontos Zsanett rendre jó helyen volt. A 29. percben pedig Fülöp Diána szerzett fontos gólt, ami visszavetette a vendégeket. Egy perccel később Pilán Tímea szemfüles találata végleg lezárta a mérkőzést. Már csak hab volt a tortán a 38. percben Molnár-Sáska Ildikó kiállítása, aki lerántotta a gólhelyzetben lévő Erdélyi Angélát. Az emberelőnyt ki is használták a hazaiak, Balogh Noémi bombagóllal állította be az 5–1-es végeredményt. A következő mérkőzés szintén hazai környezetben lesz, május 13-án szombaton 14 órától, a Kalafa SE ellen.
Molnár Zoltánné: –Az eredmény csalóka, hiszen nem volt ekkora különbség a két csapat között. A lányok nem játszottak jól, de így is szép gólokat szereztek, ráadásul rendre fontos szituációkban. A rájátszásban minden megszerzett pontnak fontos szerepe van, bízom benne, hogy egy a győzelmi széria kitart a bajnokság végéig!

Gyulai Amazonok–TFSE 51 (2–0)
NB II-es női futsal-mérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért. Gyula, 200 néző. V.: Belicza, Sándor G., Kis P.
Gyula: Csontos Zs. – Fülöp D., Papp L., Perjési R., Erdélyi A. Csere: Pilán T., Szilágyi Zs., Balogh N., Kurai N., Németh V. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.
TFSE: Winternitz K. – Winternitz A., Winternitz Zs., Bagdi Cs., Farkas K. Csere: Molnár-Sáska I., Juhász A., Janicsek Zs.
Gólszerző: Pilán T. 2, Fülöp D., Erdélyi A., Balogh N., illetve Bagdi Cs.