Az utolsó „simításokat” végzik a békési kosarasok

Az utolsó szakaszába lépett az NB I B-s Békési SZSK férfi kosárlabda-csapatának felkészülése. A pontvadászat rajtjára nem kell már sokat várni, jövő szombaton ugyanis elstartol a mezőny. A bajnoki rajtig Balog Vilmos alakulata egy sor edzőmérkőzéssel készült.

A szerbiai Zrenjaninban két találkozót vívtak a két helyi csapattal. Az első meccsen huszonöt pontos vereséget szenvedtek a 3. ligás helyi alakulattól, majd egy nappal később húsz ponttal nyertek egy 4. ligás gárdával szemben
– Sok volt még a hiba a játékunkban, a dobóteljesítményünk is igen gyengére sikeredett – értékelt Balog Vilmos, a Békési SZSK edzője. – A múlt héten Egerben jártunk, ahol három NB I B- s csapattal játszhattunk és végül a harmadik helyen zártuk a tornát. A hazaiak ellen nyolc ponttal nyertünk, majd a Tiszaújvárostól és a MEAFC-tól is vereséget szenvedtünk. A torna legeredményesebb játékosa a békési Koma Dániel lett. Helyenként már látszott, hogy mit szeretnénk játszani, de továbbra is sok hiba csúszott a játékunkba. Sajnos kisebb sérülések, iskolai, munkahelyi elfoglaltságok miatt nem tudtunk még egyik mérkőzésen sem teljes csapattal felállni.
Balog Vilmos abban bízik, hogy a hétvégi Viharsarok Kupán talán már mindenki pályára léphet. Új igazolásuk Nagy Csaba, Nagy Balázs és Shéda Martin mellett a gyulai Demkó József. Az U20-as keretből a felnőttekhez került Bánszki Róbert és Tóth Csaba. A hétvégi tornán a Békés utánpótlás csapataiból szerepelt még Sódar Dávid és Balog Gábor is. Erre a hétre a Viharsarok Kupa mellett még egy felkészülési mérkőzést terveztek: szerda este Hódmezővásárhelyen volt jelenésük.

Mezőberényben a Viharsarok Kupáért

Rendhagyó módon nem Békésen, hanem Mezőberényben, a Molnár Miklós Sportcsarnokban pattogtatják majd a labdát a Viharsarok Kupa résztvevői. A Békés megyében egyedülállóan távoli múltra visszatekintő, hatvanadik alkalommal életre hívott Viharsarok Kupán idén csak férfiak játszanak, négy – de annál rangosabb – csapat részvételével. A program szeptember 9-én, pénteken 16.30 órakor a szerbiai Zrenjanin és a Nagykőrösi Sólymok csatájával kezdődik. Az NB I B-s Békési SZSK 18.30-tól az Óbudai Kaszásokkal mérkőzik. A bronzmérkőzést másnap 16.30, a döntőt 18.30 órától tartják.

Címlapon: A békésiek egyik legkeményebb riválisának a Debrecen ígérkezik a közelgő bajnoki év során