Baji Balázs győzött az Universiadén

Baji Balázs győzelmével ért véget vasárnap a 110 méteres gátfutás a tajvani 29. Nyári Universiadén. A Kopp-Békéscsabai Atlétikai Club világbajnoki bronzérmes sprintere 13,35 másodperces időeredménnyel győzedelmeskedett a tajvani Chen Kuei-Ru (13,55 mp) előtt.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) tájékoztatása szerint a versenynapot többször is hatalmas zápor szakította meg Taipei városában, a 110 gát döntőjére csaknem félórás csúszással került sor. A finálé első rajtja sikertelen volt, a nemrég Londonban világbajnoki harmadik magyar sárga lapot kapott. A második startot azonban már remekül elkapta, rövid ideig együtt haladt riválisaival, majd a táv közepétől mindenkit maga mögött hagyott, és 13,35 másodperces eredménnyel nyert. A második helyen a hazai közönség előtt szereplő Chen Kuei-Ru ért célba 13,55 mp-cel, míg a lengyel Damian Czykier 13,56-tal lett harmadik. Baji a magyar küldöttség tizenkettedik érmét szerezte az egyetemisták és főiskolások taipei versenyén. Szatmári András, Márton Anna (mindkettő kard), Kreiss Fanni (tőr), valamint Olasz Anna (10 km nyílt vízi úszás) után ötödik magyarként lett aranyérmes az universiadén.
Baji ezúttal is szépen felépítette a versenyét, a szombati előfutamot a második legjobb idővel, 13,84-el teljesítette, a vasárnapi elődöntőben a futamát pedig 13,67-el nyerte meg.
– Végtelenül örülök a sikernek, hiszen ez volt az utolsó Universiadém, mivel a nyáron már elmúltam huszonnyolc éves – nyilatkozta az újdonsült aranyérmes. – Ki kellett használnom ezt az esélyt. Annak külön örülök, hogy az atlétacsapat szereplésére nem hiszem, hogy bárki panaszkodhatna, mivel eddig egy első, egy második, egy harmadik és további értékes helyezéseket szereztünk.

Címlapon: Bali Balázs aranyéremmel zárta utolsó Universiadéját