Bajnokesélyeshez méltóan játszott az FTC

A 2017-2018. évi első osztályú női kézilabda-bajnokság hajrájában a békéscsabaiakra három kemény ellenfél vár, sorrendben a Ferencváros, a Siófok és végül a Győr. E háromból az elsővel ma találkozott hazai környezetben, a viharsarki megyeszékhely városi sportcsarnokában.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–FTC-Rail Cargo Hungaria 25–37 (15–22)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1800 néző. Vezette: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor.
Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 2, KOVACSEVICS 9, Giricz, Mihálffy, Bottó 2, Szögi. Csere: Popovics (kapus), Walfisch 3, Gidai, Zöldi-Tóth 3, Szarka 1, Vukajlovics 5 (1), Dombi K., Pintér, Hős K. Vezetőedző: Horváth Roland.
Ferencváros: BÍRÓ B. – LUKÁCS 10, Van Der Heijden 5 Kovacsics 3, SNELDER 5, Jovanovics, Schatzl Nadine 6 (2). Csere: (kapus), Szekeres, Háfra 2, Hornyák D., Szucsánszki 2, Mészáros, Márton 1, Faluvégi 3. Edző: Elek Gábor.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 7. p.: 4–3. 17. p.: 7–12. 22. p.: 9–17. 37. p.: 18–28. 44. p.: 21–28. 55. p.: 24–36.

Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, felváltva estek a gólok, és felváltva vezettek a csapatok a kezdetben. Míg a csabai oldalon kimaradt két büntető, a túloldalon Schatzl Nadine mindkétszer betalált. A hazaiak vezetésénél Elek Gábor hamar kikérte első idejét, rendezte is a sorokat, aminek következménye: a Ferencváros átvette a vezetést. Szaporodtak a hibák hazai oldalon, és amikor három lett a két csapat közötti különbség, Horváth Roland is időt kért. Nem hatotta meg a hazaiakat, bár becsületesen küzdöttek, de a fradi védelmét nem nagyon tudták áttörni. Miközben a vendégek villámléptű szélsői rendre állva hagyták a lila-fehéreket. Ráadásul Bíró Bianka megbabonázta az Előre lövőit, nemcsak ziccereket, nagy átlövéseket hárított, hanem Walfisch Mercédesz büntetőjét is, vagyis a csabaiak már a harmadikat hagyták ki az első félidőben. Aztán némileg ocsúdtak, a lilák is be-betalálgattak, így a hét-kilencgólos különbség állandósult. Egy biztos, ezen a találkozón nem a védekezéséről fog elhíresülni a két egylet.
A szünet után egy perccel a csabaiak húzóembere, az addigra már kilencgólos Jovana Kovacsevics rosszul esett, fájdalmas arccal vonult le a pályáról, ápolni kellett. Már vissza sem tért a küzdőtérre. A második játékrész elején is a gólgyártás volt a fő feladata a két csapatnak. Szórták is rendesen. Ám amíg a Békéscsaba hosszan tartó akciók végén volt eredményes, addig a fővárosiak legtöbbször másodperceken belül betaláltak. Tetszett a játék a közönségnek, menet közben is többször tapsra ragadtatták magukat. Aztán mindkét oldalon jött néhány hiba, feljavultak a védekezések és a kapusok is, így gyérült a góleső. De a zöld-fehérek tartották „tisztességes” előnyüket, miközben a pályaválasztó arra törekedett, hogy tizen belül tartsa a különbséget. Ez az 55. perctől nem sikerült, ki is kérte újabb idejét Horváth Roland edző. Végül meglehetősen nagy fölénnyel nyert a Ferencváros, nem is érdemtelenül, de a békéscsabaiak is dicsérhetők igyekezetükért, és harcos szellemükért.

Horváth Roland: – Egy ideig bírtuk, majd a játék minden elemében felőrölt bennünket a Ferencváros.
Elek Gábor: – Az akarattal nem volt gond, de rendkívül sokat hibázott a csapat. A játékvezetés színvonala nem érte el az elfogadhatót.

Jávor Péter

Címlapképünkön: igyekezett keményen védekezni a házigazda a Ferencváros ellen a csaknem telt házat vonzó szerda esti derbin