Bajnoki érmeket osztottak fekvenyomásban

Hétvégén a Győr-Moson-Sopron megyei Beleden rendezték meg a XXVIII. korosztályos, felnőtt és masters fekvenyomó magyar bajnokságot és para-erőemelő ranglista versenyt. Az eseményről nem hiányzott a sportág két legnagyobb megyei fellegvára sem. Számos érmet termeltek a versenyzőik, a vésztői Marvel Team pedig a csapatversenyt is megnyerte.

A Marvel Team csapata 2 női és 7 férfi versenyzővel képviseltette magát és szállt harcba a magyar bajnoki címek megszerzéséért. Cserna Petra az 52 kg súlycsoportban három sikeres gyakorlattal, 65 kg-os teljesítménnyel junior magyar bajnoki címet szerzett és megnyerte az abszolút kategóriát is. Eredményével a felnőtteknél második helyen végzett. Csongrádi Imréné a masters II-es kategóriában szintén hibátlanul versenyzett, a 80,5 kg-os teljesítményével magyar bajnoki címet szerzett, amely új országos csúcs is, ezzel a felnőttek között ezüstérmes helyen végzett.
A férfiak között a 74 kg-os Szívós Ádám kezdte a versenyzést, aki 175 kg eredményével magabiztosan nyerte a kategóriát, és megérdemelten szerezte meg első felnőtt magyar bajnoki címét.
Mikó Imre és Nemes Róbert a 93 kg-os mezőnyben feküdt a súlyok alá. Mikó Imre masters III-as korcsoportban 150 kg-os eredményével kategóriája legjobbjának bizonyult és egyéni csúcsot is nyomott, amivel abszolút értékelésben a második helyen végzett. Nemes Róbert először versenyzett a 93 kg-os súlycsoportban. Ő mérlegelt a legkönnyebb testsúllyal (86,8), ennek ellenére 225 kg-os teljesítményével megszerezte 7. magyar bajnoki címét. A 74 kg és 83 kg-os címe mellett ez már a harmadik súlycsoport, ahol győzedelmeskedett.
A 105 kg-ban Berke Lóránd, a Marvel Team vezetője folytatta a magabiztos versenyzést. 240 kg-os teljesítményével az 5. magyar bajnoki címét szerezte meg és hozta egy lépéssel közelebb a klubot a csapatverseny megnyeréséhez.
Cserna János folytatta a versenyzést 120 kg-os súlycsoportban, amelyet 260 kg-al megnyert, de eredménye messze elmaradt a legjobbjától. Célja a 293 kg-os magyar csúcs megdöntése volt, ami most nem sikerült. Ezzel az eredményével is az abszolút kategória 3. helyén végzett, míg masters II-ben aranyérmet szerzett és abszolút első helyen is végzett.
A +120 kg-ban Varga Endre és Csüllög Béla volt érdekelt. Varga Endre 220 kg-os teljesítménnyel a dobogó harmadik fokára állhatott. Csüllög Béla végig versenyben volt az aranyéremért, 290 kg-os eredményével végül ezüstérmet szerzett és abszolútban is második lett. A Marvel Team csapata 57 ponttal megnyerte a csapatversenyt és beállította az eddigi legmagasabb ponteredményt is.

Az orosházi versenyzők alaposan kitettek magukért

Az Orosházi Toldi SE hat versenyzővel képviseltette magát. Ők 10 első, 2 második, és 2 harmadik helyet szorgoskodtak össze.
A 72 kg-ban a még ifjúsági korú versenyző, Rajos Vivien 60 kg-os egyéni csúcs teljesítésével az ifiknél és junioroknál is magyar bajnokként végzett, a junior abszolút értékelésben pedig a dobogó harmadik fokára állhatott. Ugyanebben a súlycsoportban, Pogány Andrea 87,5 kg-ot teljesítve, a felnőtteknél bronz-, a masters I-es korcsoportban aranyérmes lett.
Schneider Erzsébet 84 kg-ban 80 kilót teljesített, amivel a felnőtt és a masters II. legjobbjaként fejezte be a versenyt. +84 kg-ban Lovas Mónika 145 kg-os fekvenyomásával a dobogó legfelső fokára állhatott a felnőtt kategóriában. A női csapat összesítésben a második helyen végzett.
A férfiak 105 kg-os mezőnyében, a masters III-as korcsoportban, Szarka Antal 100 kg-os nyomással zárt a második helyen. Véró Alex +120 kg-ban ugyanakkor nem talált legyőzőre, és junior kora ellenére a felnőtt mezőnyben is diadalmaskodott. Magabiztos, három érvényes nyomást produkált, végül 302,5 kg-ot teljesített, ami egyéni csúcsa. Ezzel a junior és felnőtt kategória magyar bajnoka lett, továbbá a két korcsoport abszolút bajnokaként fejezte be a versenyt.

Címlapon: A Marvel Team sportolói számos egyéni bajnoki cím mellett a csapatversenyt is megnyerték