Bajnokverés a Folyondár utcában

Az extraligás női röplabda-bajnokság péntek esti fővárosi rangadóján a BRSE öt szettes parádés mérkőzésen diadalmaskodott a bajnokkal szemben. A csabai alakulat kétszer is előnyben volt, de a címvédő Vasas rendre egyenlített. A kezdeti sok hiba után közönségszórakoztató, nívós meccset játszott a két élcsapat, melynek mérlegnyelvét az extraklasszis teljesítményt nyújtó, 32 pontig jutó Karla Klaric jelentette.

Vasas Óbuda–Békéscsabai RSE 2:3 (–23, 30, 19, 8, –10)
Extraligás női röplabdamérkőzés. Budapest, 600 néző. Vezette: Ujházi Mónika. Mezőffy Zsolt Tibor.
Vasas: Ana Tiemi 6, Török 12, Kalicsanin 5, Kjelstrup 1, DÉKÁNY 14, ABDULAZIMOVA 12. Csere: Juhár (liberó), Villám 13, Gyimes 2, KOSTELANSKÁ 18. Vezetőedző: Jakub Gluszak.
Békéscsaba:
Evans 4, Glemboczki 7, PEKÁRIK 12, Dapic 10, KLARIC 32, BODNÁR 13. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Fábián 1, Szedmák, Bodovics. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:2, 4:2, 6:3, 6:7, 9:7, 9:12, 13:14, 13:16, 15:19, 18:19, 19:19, 21:20, 21:22, 22:24. 2. szett: 4:0, 6:4, 8:4, 8:6, 12:8, 12:11, 13:14, 16:18, 20:19, 22:20, 24:22, 24:25, 26:25, 26:27, 28:27, 29:28, 29:30. 3. szett: 3:5, 5:10, 8:10, 9:13, 11:16, 14:16, 15:19. 4. szett: 7:0, 10:1, 10:3, 17:3, 17:5, 20:5. 5. szett: 1:4, 4:5, 4:9, 6:11, 8:11, 9:13.

A címvédő öt szettes jászberényi nyert meccsel rajtolt, az egyik kihívójának tekinthető BRSE könnyedebb találkozóval „melegített” a péntek esti rangadóra
Csabai pontokkal és meglehetősen hullámzó játékkal indult a mérkőzés, mindkét oldalon feltűnően sok volt a rontott nyitás. A játszma középső harmadára magára talált a BRSE, amely már 15:19-re is vezetett Klaric és Dapic pontjaival, de egy rossz megnyitást követően lábra kaptak a házigazdák. 21:20-nál egy labda erejéig a vezetést is magukhoz ragadták, de a legfontosabb pillanatokban koncentrált tudott maradni a vendégcsapat. Az utolsó pontot a mezőny addigi legeredményesebb játékosa, Török Kata szerezte számára, stílusosan egy rontott szervával, 0:1.
A második játszmát négy fővárosi pont nyitotta és egy csabai időkérés. A folytatásban Karla Klaric „nyakába vette” csapatát és a pontos támadásfejezéseivel felzárkóztatta a viharsarkiakat. A látogatók Bodnár Dorottya eredményes sáncával 13:13-nál utolérték a házigazdákat, aztán pedig Klaric is egy egészségeset blokkolt, a Vasas pedig leblokkolt, s nyomban jött is az edzőjük időkérése. Ettől kezdve egyik fél sem tudta igazán „lerázni” a másikat. A hajrában azután Abdulazimova szerzett rendkívül fontos pontokat a fővárosiaknak, akik Kostelanská bombájával két szettlabdához jutottak, ám ekkor varázsütésre koncentrált lett a BRSE, és zsinórban három poénnal fordított. Bodnár Dorottya nagyszerű blokkjai háromszor is „életet mentettek” az izgalmas végjátékban, de a Vasasnak innen is volt visszaútja és drámai csatában, kihasználva a csabaiak megingásait, 32:30-ra hozta a játékot, 1:1.
A harmadik szett elején ismét a horvát légiós, Klaric húzta a vendégeket. A Vasas gyengébb kezdését kihasználva 5 pontos előnyre tettek szert a csabaiak, köszönhetően Pekárik Eszter feljavuló teljesítményének is. Egy hármas szériával zárkóztak az angyalföldiek, de a további felzárkózási kísérleteiket rendre visszaverték a vendégek, akinek ekkor „több lábon állt” a játékuk. Hogy ne maradhasson nyugtuk, arról újabb hármas sorozattal gondoskodtak Dékány Bernadették. Az időkérés és a kettős csere átlendítette a holtponton a csabaiakat, akinél a visszatérő Ashley Evans vezérletével visszaállt a megnyugtató 4 pontnyi különbség. A csabaiak a végjátékra a korábbi sikeres receptet vették elő: Bodnár remekül blokkolt, Klaric pedig pontosan „szőnyegbombázott”, és 19-re hozták a játszmát, 1:2.
Hátránya tudatában megint a Vasas kezdte jobban a negyedik szettet. Kostalanská bombáival hatos szériát produkáltak, amire csak egy időkérés jött válaszul. Teljes volt a zűrzavar a csabai oldalon, ezt kihasználva a hazai együttes tetemes előnyre tett szert és gyakorlatilag megerőltetés nélkül egalizált, 2:2.
A döntő szettre nagyon összekapta csapatát Vasja Samec Lipicer edző. Klaric, Dapic és Pekárik „tolta” a közbe a pontokat, a másik oldalon pedig csak Kostalanskának voltak felvillanásai, így gyakorlatilag végig megmaradt az elején kiharcolt 4-5 pontnyi csabai előny. Hazai időkérés után 8:11-nél még felcsillant a lehetőség a fővárosiak előtt, de Kjelstrup nyitást rontott, amit már nem bírt el a piros-kék gárda. A győztes poén is így született Kostelanská révén, 2:3.
A viharsarki alakulat egyetlen szettet leszámítva fegyelmezetten és koncentráltan játszott, és a több kiváló teljesítmény mellett akadt egy extra is Karla Klaric révén, aki igazi nyerőember volt.

Címlapon: A lányok remek munkát végeztek, a bajnokot legyőzni mindig mestermunka! Fotó: Csukás Zsolt