Bajnokverés Kondoroson

Egy héttel a hölgyek után, a férfiaknál is megkezdődtek a küzdelmek az NB II-es kézilabda-bajnokságban. A Dél-keleti csoportban négy viharsarki együttes csatázik a környező megyék képviselőivel. Változás az előző évhez, hogy az OFKSE második csapata megszűnt, az Újkígyós kiesett, helyükre pedig a Karcag és a Békéscsabai DKSE lépett alulról.

Utóbbi csapat kellően megerősödve vágott az évnek, ami a nagyarányú győzelmén is éreztette hatását. Bravúros rajtot vett a Kondoros, amely az elmúlt két év bajnokát győzte le, ellenben az idegenben kezdő Köröstarcsa, illetve Belvárosi DSK bemutatkozása nem járt pontszerzéssel.

Mezőtúri AFCBékéscsabai BDSK 32–29 (17–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 60 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Békéscsaba: Vlcskó B. – Fazekas 2 (1), MÁRTON 8, Tokaji 1, VLCSKÓ K. 12 (3), Farkas B. 2, Felczán 2. Csere: Tóth P. (kapus), Csonki, Kovács B. 1, Skaliczki, Nemesi 1, Papp L., Osgyán, Kucsera, Arbel. Edző: Labos Tibor. A Mezőtúr legjobb góldobói: Fekete L. 9 (1), Varga A. 5, Túri 4.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4.
Az alaposan megerősített mezőtúriakkal 20 percen át kiélezett játékot folytatott a csabai együttes (12–12). Egy időkérést követően lépett meg három gyors leindításból a házigazda, és tulajdonképpen az ekkor szerzett előnyét őrizte meg a szünetig. A folytatás is házigazdák számára indult jobban a félidő derekára már öttel is vezettek. A látogatók dicséretére szolgál, hogy nem adták fel, nagy küzdelemben sikerült felzárkózniuk és mindvégig nyílttá tették a mérkőzés kimenetelét.

Kiskunhalasi UKSC–Köröstarcsa KSK 25–21 (12–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Bába, Horváth P.
Köröstarcsa: Kiss N. – Molnár K. 5, BORBÉLY 4 (1), POLGÁR T. 9, Novák 1, Lőrinczi, Szatmári M. 2. Csere: Roncsek (kapus), Bánfi, Mészáros, Puskás, Papp I., Földi. Edző: Molnár Zoltán. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Tan 10, Hegedűs 6, Varga 4, Pecséri 4.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 0, ill. 1/1.
Rossz előjelekkel indult az évad a KSK számára: a nyár folyamán 8 játékosa távozott, vagy hagyta abba az aktív játékot, akik helyébe csupán 4 kézilabdázó érkezett. A felkészülésüket a berényi csarnok nyári felújítsa is hátráltatta, kevés edzőmeccset tudtak játszani, ezért még nagyon a munka elején járnak, ami éreztette hatását az első bajnokin is.
A problémák ellenére jól kezdtek a tarcsaiak: vezettek egy-két góllal és csak a 23. percben tudtak fordítani a hazaiak (98). Szünet után erősített a Halas és a 41. percben már néggyel járt előrébb (16–12). A sorozatos kiállítások és a kihagyott helyzetek után egy újabb négyes hazai sorozat eldöntötte a mérkőzést (56. p.: 24–17). A vendégek nem adták fel, a végén szerzett két góllal még szépítettek az eredményen.

Békéscsabai DKSE–Kiskőrösi KSK 40–26 (21–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Major, Szűcs.
Békéscsaba: SZTANCSIK – Kéri 3, FELFÖLDI 8 (1), BALOGH J. 6, Balázs 3, Bak 4, Karács 4. Csere: Rákóczi (kapus), Kepenyes, Almási 1, MASA 1, Mohácsi 2, Molnár G. 3 (1), Szilágyi 2, Kocsor, Nagy Á. G. 3. Edző: Vólent János. A Kiskőrös legjobb góldobói: Baranyi 6, Szabó T. 5, Versenyi 4.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/0.
Az első NB II-es mérkőzését játszó, jelentősen átalakult hazai együttes motiváltan, jó sebességgel kézilabdázott szinte az egész 60 perc során. Remekül összpontosítottak a saját hatosuk előtt, a szerzett labdákból pedig rendre meglepték a vendégeket, és gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a két pont sorsát. Szünet után minden hazai játékos kellő lehetőséget kapott Vólent János edzőtől, és már egy kicsit a hétközi egri NB I-es bajnokira is gyakorolt a társaság.

Kondorosi KK–Kunszentmártoni KSK 26–24 (14–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 150 néző. Vezette: Fogl, Tomkovics.
Kondoros: GYURCSÁN – ZUBOR 4, RAFFAI 10 (4), Kerekes 2, KÓSA 7, Kasnyik V. 1, Zahorecz 1. Csere: Mezei (kapus), Szpisjak, Sztrehovszki, Krajcsovicz, Nagy J., Tóth G., Istenes, Kasnyik T. 1. Játékos-edző: Nagy József. A Kunszentmárton Iegjobb góldobói: Tóth 8 (5), Horváth F.
6.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5.
A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést. Rendre góllal fejezték be támadásaikat, és jó védekezésüknek köszönhetően folyamatosan növelték előnyüket,
így a félidő derekán már öttel is vezettek. A szünet előtti pár percben néhány hibát kihasználva, gyors gólokkal kiegyenlítettek a vendégek. A kunszentiek a második játékrészben is megtalálták a réseket a hazai falon és már hárommal elléptek. A félidő közepén azonban újra megtáltosodott a KKK. Emberhátrányban néhány kapusbravúrnak is köszönhetően először kiegyenlített, majd egy újabb emberhátrányban a vezetést is visszavette, amit a mérkőzés végéig már nem engedett ki a kezéből.