Balog Nátán megvédte világbajnoki címét

A vésztői Marvel Team SE három versenyzővel képviseltette magát a dél-afrikai Potchefstroom városában jelenleg is zajló fekvenyomó világbajnokságon. A sárréti erős emberek közül Cserna Jánost szerdán szólították a súlyokhoz, Balog Nátán és Szabó Lili pedig csütörtökön versenyzett. Egyikük sem fölöslegesen tette meg a több ezer kilométert!

Cserna János például izgalmas körülmények között ezüstérmet nyert a Masters 2-es kategória 120 kg-os súlycsoportjában. Az aranyérem sorsa csak az utolsó gyakorlatnál dőlt el a japán Wada Kohei harmadik kísérletre megnyomta a 300 kg-ot, így megnyerte a versenyt. Cserna János első kísérletére 245 kg-ot teljesített, majd a 270 kg-ot is kinyomta. Harmadik fogásra 292,5 kg-ot kért a vésztői emelő, ám az kifogott rajta, így a második helyen végzett.
Csütörtökön Szabó Lilin és Balog Nátánon volt a sor. Lili az ifjúságiak 72 kg-os mezőnyében próbált szerencsét, ahol 90 kg-ig jutott, ezzel ezüstérmet vehetett át az eredményhirdetéskor. A győztes rivális 125 kg-ot nyomott.
Megkülönböztetett figyelem kísérte az ifjúsági 66 kg-os súlycsoportban címvédő Balog Nátán szereplését. A tehetséges vésztői sportoló 180 kg-ig jutott, ezzel megerősítette tavaly elfoglalt trónját.
–
Mindhárom versenyzőnk nagyon készült a világbajnokságra, mondhatni mindent alárendelt annak a felkészülés során. Jánosnak előbb-utóbb összefog fog jönni az aranyérem, Nátánnak pedig eleve a címvédés volt a célja, ami sikerült, a világcsúcs megdöntése azonban még várat. Lili eredményei egyre jobbak, biztosra veszem, hogy egy-két éven belül a dobogó legfelső fokára is felállhat majd, amennyiben a mostani lendülete kitart – hangzott Berke Lóránd rögtönzött értékelése, aki köszönetét fejezte ki a sportolóik támogatóinak is, nélkülük ugyanis ezek az eredmények nem születhettek volna meg.

Címlapon: Balog Nátán a dobogó legtetején. Fotó: IPF.com