Bánki Horváth Lajos megőrizte veretlenségét

Nem múlik el május elseje Kunmadarason, az egykori szovjet katonai repülőtéren autós és motoros majális nélkül, ahol idén is számos érdekes program várta a kilátogatókat. A fő látványosságot a különböző (dragbike) gyorsulási versenyek jelentették, amelyről az utóbbi időkben a viharsarki adrenalinfüggő motorosok sem hiányoznak.

A 900+TOP kategóriában esélyesként várta a megmérettetést az orosházi Bánki Horváth Lajos aki Suzuki Hayabusája nyergében végig sikerrel vette az akadályokat, ennek szép győzelem lett a jutalma és mivel az áprilisi kiskunlacházi viadalt is megnyerte, sikerült megőriznie idei veretlenségét. Hegyi Tibor a Public 600-ról az erősebb D600-as kategóriára váltott, és sok technikai nehézséggel kellett megküzdenie, de így is ragyogóan helytállt, és a dobogó harmadik fokára állhatott fel az eredményhirdetéskor.
A szarvasi motorosok vegyes érzelmekkel zárták a számukra idei első megmérettetést. A Közönség 750-954 ccm-es kategóriában Dancsó Tibor (CBR 954 Honda) a negyedik edzésidőt érte el, amit a verseny során sikerült egyel megjavítania, így végül 3. helyen zárt. Nem járt ilyen szerencsével a módosított kéthengeres motorok (ModiTwin) mezőnyében Tímár Nándor, aki a második időt mente Ducatiján az edzések során. Minden adva volt tehát a kiemelkedő eredmény eléréséhez, azonban egy francia dragster ellen izgalmában belerajtolt a futamba, ami megpecsételte sorsát. A Kawasaki ZX10R nyergében szintén rajthoz állt a 954 plusz kategóriában, ahol 24 motoros próbált szerencsét. Itt egy apró hiba miatt nem sikerült főtáblára jutnia, de a javítás május 14-én adott lesz, amikor a dragster motorosok a kiskunlacházi repülőtér 402 méteres betoncsíkján mérik össze tudásukat.

Címlapon: Bánki Horváth Lajos minden alkalommal jól koncentrált a sajt során. Fotók: Gémesi Balázs