Becsülettel helyt álltak a csabai lányok

A hazai és nemzetközi mezőny egyik legrangosabbikja, a Győr női kézilabdacsapata volt a békéscsabaiak vendége szerda esete. A Bajnokok Ligája-győztes, sokszoros magyar bajnok kisalföldiek hírükhöz méltó játékkal rukkoltak elő, de a házigazdák sem hagyták magukat, 26 gólt lőttek ellenfelüknek, annyit, amennyivel máskor nyerni lehet.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Győri Audi ETO KC 26–35 (8–17)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 2000 néző. Vezette: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor.
Békéscsaba: GYÖRKÖS – Farkas K. 2, KOVACSEVICS 7, Giricz 3, Mihálffy 1, Bottó, Walfisch 4. Csere: Horvát (kapus), Szögi 1 (1), Vukajlovics 4, Pintér, Kovács A. 1, Gidai 2, Szarka 1. Vezetőedző: Horváth Roland.
Győr: Grimsbö – Knedliková, MÖRK 7 (1), GROOT 4 (1), BROCH 7, Amorim 1, Puhalák 3. Csere: Kiss É., Binó (kapusok), Hansen 3, Tomori 3, Fodor Cs. 1, Bódi 4, Pál 1, Afentáler 1, Varga E.. Vezetőedző: Ambros Martin.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–2; 15. p.: 3–9; 26. p.: 7–13; 33. p.: 11–18; 39. p.: 12–23; 46. p.: 16–26; 48. p.: 16–29; 49. p.: 19–29; 57. p.: 21–34.

Nem volt meglepetés, hogy másodperceken belül Ivette Broch bombájával előnybe került az ETO, sőt, a holland lövő révén alig egy perccel később már másodszor is rezdült a csabai háló, amire Szögi Tímea büntetőből még válaszolt. Ám utána lépésről lépésre elhúzott a kisalföldi egylet, annak ellenére, hogy a kezdetben Györkös Rebeka – miként az MTK ellen is – remekül hárított néhány nagy lövést és ziccert. Ki is kérte hamarjában első idejét a házigazdák mestere, de nem sok változott ezt követően sem a pályán. Ahogy várható volt, hamar kiviláglott, hogy sokkal szervezettebb, labdabiztosabb a győri gárda, nem beszélve a gyorsaságukról és határozott védekezésükről. Nem egy góljukat gyors lefordulásból érték el, miközben Ambros Martin sűrűn cserélte játékosait. Lehet, hogy azért maradt hiányérzete a spanyol mesternek, mert ő is kikérte idejét. A csabaiak szorgosan futottak, de nehezen találták a rést a győri védelmen, de azért az első játékrészben eljutottak nyolc gólig, ami ilyen előzmények után becsülendő. Ami érdekesség: a felét Alekszandra Vukajlovics lőtte, mégpedig a játékrész lezárása előtt – hat perc alatt.
A fordulás után 3–1-gyel nyitott a békéscsabai csapat Walfisch Mercédesz kétszer, Jovana Kovacsevics egy alkalommal talált be. Ám hamar lehűtötte a kedélyeket a vendégcsapat, a 37. percben tíz gól lett a különbség a két egylet között. Ez hol növekedett, hol visszaállt tízre, de a finisben megtáltosodtak a házigazdák, és remek elfutásokból, máskor szép akciókból betaláltak az ellenfél kapujába. A finisben pedig újra tíz alá vitték a két csapat közti különbséget, ami különösen dicsérhető, hiszen nem akármilyen csapat ellen sikerült remekül helyt állni.

Horváth Roland: – A huszonhat lőtt gólnak különösen örülök. A gólkülönbséget tíz alatt tartottuk a világ egyik legjobb csapata ellen. Bizonyos szituációkban sikerült megállítani a győrieket.
Ambros Martin: – Az első félidőben jó tempót diktáltunk. A második felvonásban is akadtak jó időszakaink.

Jávor Péter

Címlapképünkön: a finisben nagyon beindultak a csabai lányok – fotó: Nagy Marcell