Begyűjtötték a pontokat a sereghajtótól

Kiesési párharcra került sor vasárnap este: az utóbbi időszakban egyre jobban kapaszkodó Békéscsaba hazai környezetben fogadta a sereghajtó Vasas együttesét. A lila-fehérek egy végtelen jó hangulatú találkozón begyűjtötték a bent maradáshoz nagyon fontos két pontot, aminek nagy jelentősége lehet a bajnoki véghajrában.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE–Vasas SC 3224 (1611)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 1100 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.
Békéscsaba: GYÖRKÖS – KOVÁCS A. 5, Walfisch 3, Mihálffy 2, KOVACSEVICS 5, Bottó 1, SZÖGI 4 (2). Csere: Popovics (kapus), Gidai 3 (2), ZÖLDI-TÓTH 5, Szarka, Vukajlovics 3, Giricz 1. Vezetőedző: Horváth Roland.
Vasas: Győri – Hárs, Pados 4 (2), Szecsődi 1, Mester 4, FEKETE B. 4, Kuczora 3 (1). Csere: Tzintzis (kapus), Kocsis, Becséri, ARANY 3, Hanusz 2, Németh M., Agovics 1, Lyngby 1, Szeberényi 1. Vezetőedző: Varga Márta.
Kiállítások: 14, ill. 20 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–4; 13. p.: 9–4; 15. p.: 9–6; 18. p.: 10–8; 25. p.: 14–9; 39. p.: 21–14; 43. p.: 21–17; 46. p.: 23–19; 52. p.: 27–19; 56. p.: 29–21.

Kezdetben egymás hibáiból éltek a csapatok, az angyalföldiek meglepően bátran léptek fel. A csabaiak a 6. percben vették át a vezetést. A házigazdáknál – ahogy a legtöbb meccsen – Jovana Kovacsevics ontotta a gólokat, de az üres kapus gólt szerző Walfisch Mercédesz is úgy tűnt, korán elkapja a fonalat. A 11. percben 8–4-nél időt kért a Vasas edzője. Egy-két bosszantó hiba felhozta a vendégeket, két gólra olvadt a hazai előny, a 18. percben Horváth Roland igyekezett is gyorsan rendezni a sorokat. Walfisch szó szerint kibirkózott találatával ötperces csabai gólcsendet tört meg. Belehúzott a Békéscsaba és az előnye kezdett meggyőzővé válni.
A szünet után jól kezdte a második felvonást az Előre, az előny szépen fokozatosan nőtt, hiába cserélte már ki szinte az egész első sorát a Vasas edzője, nehezen tartotta a lépést vendéglátójával. Nem vártak azonban könnyű percek a csabaiakra még jelentős vezetésük birtokában sem, mert a lelkes vendégek nem adták fel és a játékrész feléhez közeledve mínusz hétről mínusz négyre felzárkóztak. Nem késett Horváth Roland időkérése, aki nagyobb odafigyelésre szólította fel lányait. Felfelé ívelt a Vasas teljesítménye, a 45. percben Varga Márta is látta ezt, aki időt kért. Sorozatos Györkös-védések hajtották a Békéscsabát céljai felé, és a hajrához közeledve ismét ellépett vendégétől. A gránitkeménységgel védekező fővárosiak kettős emberhátrányba kerültek, Padost ráadásul kétszer két percre állították ki. A végén már nem kellett izgulni, a lilák végül magabiztosan húzták be ezt a rendkívül fontos mérkőzést.

Horváth Roland: – Elismerésem a lányoknak, hogy ezt a két fontos pontot megszerezték és ezzel nagy lépést tett a csapat a bennmaradás felé.
Varga Márta: – Jól játszott a Békéscsaba, amely egy nagyon küzdős mérkőzést nyert meg. A játékvezetők nem teremtettek egyenlő feltételeket a mérkőzésen.