Békés vasi röplabdacsata

A bajnok Swietelsy-Békéscsabai RSE együttesének kulcsembereit pihentetve sem okozott gondot az újonc Szombathely legyőzése. Az Extraliga vasárnapi mérkőzésén a BRSE két sima és egy szorosabb szettben múlta felül a vasiakat, ezzel a heti harmadik találkozóját is megnyerte.

Hungast-Haladás Szombathely–Swietelsky-Békéscsabai RSE 0:3 (–12, –22, –15)
Extraligás női röplabdamérkőzés. Szombathely, 200 néző. Vezette: Halász Enikő, Szabó Péter.
Szombathely: Kolada 1, Wallner 10, Kinser 8, Takács 9, Kalman 3, Ascserics 6. Csere: Lojen (liberó), Csóka, Dobó, Bokor. Vezetőedző: Bedőcs Gergely.
Békéscsaba: Tálas 1, Glemboczki 11, Pekárik 6, Szedmák 6, Mlinar 12, Medics 2. Csere: Szpin (liberó), Bodovics 10, Fábián 3, Molcsányi. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.
A mérkőzés alakulása. 1. szett: 6:8, 9:16, 10:21. 2. szett: 7:8, 13:16, 18:21. 3. szett: 6:8, 13:16, 14:21.

A vasárnapi szombathelyi találkozón egy alaposan megfiatalított csabai kezdőhatos lépett pályára. Glemboczki Zóra, Pekárik Eszter és Szedmák Réka kapott bizonyítási lehetőséget, amellyel mindhárom játékos igyekezett is élni.
Az első percekben – elsősorban Andrea Kalman jó ütéseivel – sikerült a lépést tartaniuk a házigazdáknak a bajnoki címvédővel (6-7). Aztán egyre inkább összeállt a vendégek játéka, és szinte tetszés szerint érve el pontjaikat, magabiztosan szereztek vezetést.
A vasiak igazából a középső játszmában mutatták meg azt az arcukat, amit az őszi első Haladás-Békéscsaba bajnokin látni lehetett tőlük. Egészen a hajráig szorosan követték vendégeiket (16-17), de nem sikerült megismételniük azt a bravúrt, hogy szettet raboljanak a bajnoktól, mindez a korábbi, 3:1-es csabai sikerrel végződő találkozón sikerült.
A harmadik játszma eleje is szorosan alakult – köszönhetően annak, hogy a hazaiak térfelén javultak a feladások, támadások és sáncok is (8-9). De megrázta magát a Békéscsaba és könnyedén nyert.

Bedőcs Gergely: – Talán a második szett értékelhető volt, és a harmadikban is akadtak jó dolgaink.
Kormos Mihály: – Örülök, hogy könnyedén tudtunk nyerni, és azok is jól szálltak be a meccsbe, akik kevesebb lehetőséghez jutnak és sokat tettek hozzá a győzelemhez.

Címlapon: Glemboczki Zóra a csabai együttes egyik legaktívabb pontgyárosa volt. Fotó: Nagy Jácint