Békési vereség izgalmas finisben

A honi kosárlabda harmadik vonalában hazai pályán szenvedett szoros vereséget a békési férfi kosárlabdacsapat. A kiesés elkerüléséért küzdő viharsarki együttes hiába nyert meg három negyedet is az éremesélyes Pápa ellen, az is kevésnek bizonyult a jó képességű vendégek ellen.

Omnia Pub&Food Békés–Concordia Motax KC Pápa 87-89 (26-21, 25-22, 12-28, 24-18)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Gergely, Domán, Makrai.
Békés:
Kertész (12), BALOG G. (20/9), Kertész (12), Koma (15), Krisztics (12/6), Lógár (6). Csere: SZABÓ N. (14), Nógrádi, Adebayo (5/3), Vass (3/3), Balog Á. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Pápa legjobb pontszerzői: Burai (33/15), Balla (16), Keller (11).

A mérkőzés előtt Koma Dániel, a Békés csapatkapitánya és Erdei Ferenc, a klub elnöke átadták a 2019-es év utolsó mérkőzésén szervezett jótékonysági akcióból összegyűlt összeget Pataky Attilának, az Aranykosár a Gyermekekért Alapítvány kuratóriumi elnökének. Az adományból az autista gyermekek fejlődését segítő eszközöket vásárol az alapítvány.
Az első percekben az élcsapat Pápa irányította a játékot. Balog Gábor kosaraival tartotta a lépést a Békés, majd Szabó Norbert beállása után átvette a vezetést. Jött is az időkérés a vendégoldalon, de ez most nem törte meg a békési lendületet. Balog továbbra is jól dolgozott mezőnyben is, a dobásai is jók voltak. Adebayo is jól szállt be, hármasával már 7 pontra nőtt csapata előnye.
A
második negyedben tovább fokozta a tempót a Békés, gyors, lendületes támadásaival átrohant a Pápán. Tizennégy pontos előnyt szerzett a hazai csapat, azonban a Burai vezette vendégek a negyed végére 8 pontra felzárkóztak.

Szünet után a Békés bennragadt az öltözőben, a vendégcsapat 10:0-s rohamával átvette a vezetést. Az időkérés sem sokat segített, továbbra is a látogató vezetett néhány ponttal. A békési felzárkózási kísérletekre volt válasza az ellenfélnek, így egészen a 36. percig kellett várni az egyenlítésre, ami Krisztics nevéhez fűződött (80:80). Innen már fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a vezetés mindig a Pápa oldalán volt. Az utolsó támadást a Békés vezethette, Vass a sarokból tiszta helyzetből próbálkozott, dobása azonban lepattant a gyűrűről, így maradt a kétpontos vendégsiker.
Balog Vilmos: Ismét egy egylabdás mérkőzést buktunk el. Nagyon jó ritmusban játszottunk az első félidőben, azonban a harmadik negyedben a vendégcsapat ledolgozta a hátrányát, mert szigorított a védekezésükön. A végjátékban megvoltak a helyzeteink, melyek kimaradtak, míg az ellenfélnek volt egy Buraija, aki extra teljesítményt nyújtott.

Címlapon: Krisztics Danijel fontos pontokat szerzett a végjátékban, de ez sem volt elegendő a békésiek sikeréhez. Fotó: Hunbasket.hu