Bemutatkoztak a gyulai extrém sportok

Az extrém sportoké volt a főszerep Gyulán az 1. Gyulai Extrém Hétvégén. Gokart, salakmotor, mountain bike és motokrossz programokkal várták az érdeklődőket.

Gyulán  minden adott az extrém sportokhoz, gokart, salak- és krosszpálya is létezik a városban, a környék, a terep pedig tökéletes egy mountain bike versenyhez. Ez adta az ötletet, hogy a Gokart Ring, a Speedway Club, a Gyula Bringa és a Gyulai Motoros Racing Team összefogjon és egy hétvégébe sűrítve megmutassa a gyulai extrém sportok legjavát. Szombaton a gokart pályán indult az őrület, égett a gumi és faroltak a gokartok, aki benevezett, nem bánta meg. Délután már a salakmotorpályán várta program az érdeklődőket, ahol egy edzést tekinthettek meg, sőt, rendhagyó módon a depó kulisszatitkaiba is bepillantást nyerhettek, és közelről is megcsodálhatták a vaspapucsosokat.
Másnap délelőtt a krosszpályán elrajtolt a mountain bike verseny mezőnye, ahol 22, illetve 44 kilométeres távot kellett teljesíteni. Idén néhány motokrossz pálya tulajdonos és versenyszervező összefogásával újra feléledt a Kelet Kupa, a versenysorozat utolsó fordulóját az Extrém Hétvége keretében rendezték meg. A tudásszintnek megfelelően C, B és A kategóriában indulhattak a motorosok, de szeniorban és az 50—65 köbcentis kategóriát is indítottak futamokat. A szervezők megújították a célegyenesre ráfordító mandíner előtti ugrót. Az edzéseket követően a motorosok tiszteletkörrel emlékeztek a gyulai motokrossz elindítójára, Lénárt Gézára, aki 2008-ban hunyt el autóbalesetben.
A C-kategória 2. futamában több esés is történt, de mindenki megúszta kisebb sérülésekkel. A Békés megyeiek remekeltek, a legjobb hat helyet Csernyik Péter, Brandisz Róbert (Békéscsaba), Jurányi Ferenc, Mile Ferenc (Kétegyháza, Gyulai Motoros Racing Team), Cseke László (Gyula, Gyulai Motoros Racing Team) és Kovács Tibor (Békéscsaba) szerezte meg. A B kategóriában két futam összesített eredménye alapján Nagy László nyert, mögötte Hrabovszki Martin (Békéscsaba, Gyulai Motoros Racing Team), Szöllősi György (Orosháza), Verbai Ádám (Medgyesegyháza), Kádár Martin és dr. Névery Csaba (Békéscsaba) végzett. Az A és szenior kategóriában indulók brutál tempót diktáltak. Az A-ban Nagy Alex győzött Kiss Márk és Vladár Péter előtt, a szeniorban Zanócz Roland lett az első, mögötte a gyulai Polgár Gergely és Écs Ferenc végzett. A kicsik futama igazi különlegesség volt most is, nagyon lelkesen és ügyesen motoroztak. Az 50 köbcentis kategóriát Kolmont Máté képviselte, egy futamban küzdött a 65 köbcentisekkel, akiknél Apágyi Márk, Zanócz Noel és Béres Szabolcs (Békéscsaba, Gyulai Motoros Racing Team) lett a végső sorrend. A Gyula Bajnoka futamot – amelyben kategóriától függetlenül minden motoros elindulhatott – Zanócz Roland nyerte.

Címlapon: Mile Ferenc végig harcban volt a dobogós helyekért. Fotó: Varga Zoltán, MxFotó