Bennmaradást érhet az első idegenbeli diadal

Nagyszerű győzelmet aratott Budaörsön az EUbility-Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A lilák sikere azért is különösen nagy bravúr, mert az első 20 percben nem tudtak ellenállást kifejteni. A begyűjtött 2 ponttal elkerült a kieső helyről a Horváth Roland alakulata, amely szünet után viszont sok extrát nyújtott.

Budaörs Handball–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 25–26 (13–10)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budaörs, 400 néző. Vezette: Bíró Ádám, Kiss Oolivér.
Budaörs: Sipeki – JUHOS 5 (1), Hornyák Á. 3, Pálos-Bognár 2, Pásztor 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6 (1), Farkas 2. Csere: Wéninger (kapus), Zsigmond 1, SZABADFI 5, Ertl, Gerháth. Vezetőedző: Mihály Attila.
Békéscsaba: GYÖRKÖS – Kovács A. 3, KOVACSEVICS 5, Pintér, Mihálffy 1, Bottó 3, Szögi. Csere: (kapus), VUKAJLOVICS 6, Gidai 3 (2), ZÖLDI-TÓTH 2, Walfisch 3, Giricz. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1; 9. p.: 6–3; 18. p.: 8–3; 22. p.: 9–4; 26. p.: 10–8; 28. p.: 12–8; 35. p.: 15–15; 40. p.: 18–16; 49. p.: 19–20; 51. p.: 19–22; 54. p.: 22–22.

Az elején nehezen állt össze a csabaiak védekezése, ennek köszönhetően Szöllősi-Zácsik kénye kedve szerint fickándozott a kapujuk előtt. 6–3-nál Horváth Roland időkésérrel tett rendet a fejekben, egycsapásra zártabb lett a lilák hátsó alakzata, de ekkor meg támadójáték „veszett el” nyomtalanul. A legszomorúbb az volt, hogy a technikai hibák miatt Sipaki kapusnak szinte játékba sem kellett avatkoznia, mert a befejezésig nem jutottak el. Újabb időkérés után sem változott, bár Vukajlovics legalább megtörte a majd 13 perces gólcsendet. A folytatásban Kovacsevics is bekapcsolódott a gólgyártásba és mivel a házigazdák játéka sem volt hiba mentes, így a csabaiak a félidő végére visszajöttek a meccsbe. Mihály Attilának sikerült rendeznie a soraikat, az addigi kettő közte pillanatok alatt 4 lett.
A második félidő elején Vukajlovics és Kovacsevics klasszikus átlövéseiből a 35. percre ledolgozta hátrányát a viharsarki együttes. A vezető gólért is támadhatott, de azt nem sikerült megszereznie, mert Juhos triplája átlendítette a holtponton a hazaiakat. A vendégek azzal együtt is partiban tudtak maradni, hogy Walfisch Merci a 43. percben talált be először. A kapusoknak is sokat köszönhettek a csapatok, különösen Györkös Rebeka parádézott, így azután nehezen születtek a gólok. A csabaiaknál szépen lassan Walfisch vette át a vezér szerepét, mellette Zöldi-Tóth is nagyot verekedett a hazai falban. Ahogy megjött az önbizalmuk, úgy vesztették el a korábbi magabiztosságukat a budaörsiek. Mihály edző időkérésre is kényszerült 9 perccel a vége előtt, és sikerült kidolgoznia a hatásos taktikát, hiszen csapata 3 minuta alatt egyenlített. Fergeteges rohanás és szoros eredmény zárta a végjátékot. A vendégeknél Kovács Anett dobott létfontosságú gólokat a szélről, de ezzel sem tudtak előnyt kicsikarni. Rendkívüli izgalmak közepette az utolsó előtti percben Bottó Rózsa révén sikerült kihasználni egy emberelőnyt (24–25), amire Szölősi-Zácsik válaszolt hetesből. A záró támadást a csabaiak vezethették, Kovacsevics vállalta el a lövést az utolsó pillanatban, és nem hibázott!
A csabaiak rendkívül értékes sikert arattak, ezzel immár maguk mögött tudják a Kecskemétet és nagy lépést tettek a tagságuk meghosszabbítása felé.
Horváth Roland: – Átléptük az árnyékunkat, le a kalappal a lányok előtt. Nagyot küzdöttek, nagyon akarták a győzelmet, aminek meg is lett a gyümölcse. Megpróbálunk további pontokat gyűjteni, hogy minél előrébb tudjunk lépni.

Címlapon: Györkös Rebeka akár táncra is perdült volna a végén olyan boldog volt a győzelem után, amihez ő maga is rengeteget tett