Bennmaradtak a csabai pólósok

Egy nem túl látványos, ám annál küzdelmesebb mérkőzésen az utolsó negyedben nyújtott remek és gólerős játékkal megnyerte az utolsó osztályozót a Swietelsky-Békéscsaba vízilabdacsapata, ezáltal megőrizte OB I B-s tagságát – írja a klub honlapja.

Swietelsky-Békéscsaba–Tatabányai Vízmű SC 8–4 (1–1, 1–1, 2–1, 4–1)
OB I B-s vízilabda osztályozó-mérkőzés, harmadik találkozó. Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Tóth Sándor, Pásztor Antal.
Békéscsaba: Ormai – Sóvári 2, Páll 1, Mucsi 1, dr. Szilágyi, Ajtai 1, Németh D. 3. Csere: Nyakó (kapus), Hesz, Mikházi, Laczó P., Pónya T., Takács. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám, Csabai Zoltán. A Tatabánya góldobói: Magyar 2, Németh M. 2 (1).
Gól emberelőnyből: 7/2, ill. 9/1. Büntetők: 0/0, ill. 2/1. Kipontozódott: Magyar. Az eredmény alakulása: 1–0, 2–1, 3–2, 3–3, 8–3.

Nagyon nehezen lendültek játékba a csapatok, a védekezésre nem lehetett panasz, ám a támadások egyik oldalon sem voltak elég hatékonyak. Jobbára szétforgácsolták a kapufát a lövők, máskor pedig a kapusok jeleskedtek. Az első félidő után még teljesen nyílt maradt a mérkőzés. A vendégek centereit ezúttal jól semlegesítették a csabaiak, miközben ugyanez nem volt elmondható a túloldalról. Németh Dániel hol átlövésből, hol közelről vette be az egyre halványuló teljesítményt nyújtó tatabányai kapus hálóját, a finisben pedig Sóvári Gergely volt kétszer is eredményes. Ennek köszönhetően 3–3 után alaposan elhúzott a hazai csapat, amely kezdett egyre látványosabban játszani, és négy perccel a vége előtt már az is kiderült, hogy 22 év után újabb évvel toldja meg OB I B-s tagságát.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot 2:1 arányban a Békéscsaba nyerte.
Dr. Szilágyi Kristóf: – Az első félidőben úgy tűnt, egyik csapat sem akarja diktálni a tempót, óvatosan játszott mindkét fél. Ezért inkább a küzdelem dominált. Ám négy-három után kinyílt az olló, és végül a végig feszült mérkőzésen elértük célunkat, miután a rutint is elővette csapatunk. Ormai Zoltán kapusunk úgy búcsúzott csapatunktól, hogy bent tartotta a másodosztályban a gárdát, amiért külön köszönetem fejezem ki az ötvenéves portásunknak.

Címlapon: Ormai Zoltán győztes meccsel fejezte be tartalmas csabai karrierjét. Fotó: csabapolo.hu