Bíróbántalmazás Kamuton, horrorisztikus lábtörés Kovácsházán

A megye III. osztályú labdarúgó-bajnokság Északi csoportjának szombati programjában két mérkőzés szerepelt. A nagyobb érdeklődés a berényi csúcsrangadót kísérte, ahol a második helyezett házigazdák 2–1-re múlták felül az éllovas Csabacsűdöt, ezzel a bajnoki cím két várományosa helyet cserélt egymással. Ez az eredmény jól jött a 3. helyezett Mezőmegyernek is, amely a játéknap legrövidebb meccsét vívta Kamuton.

A vendégek az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert. Már-már mindenki a szünetre koncentrált, amikor a 44. percben Zahorán János játékvezető félbeszakította a meccset. A kiváltó okot egy átlagos szituáció előzte meg, amely pillanatok alatt tettlegességig fajult. Juhász Krisztiánt, a hazaiak támadóját ütötte el Nagy Balázs, a megyeriek játékosa, amiért annak a rendje és módja szerint megkapta a maga sárga lapját, a házigazdák pedig a szabadrúgást. Mindez azonban kevés volt a sértettnek, aki erőteljesen vitatta a játékvezetőnél, hogy miért nem piros cédulával büntette az ellenfelét. Őt is „megsárgázta” a következetes a spori, akinek a kezét megfogta a büntetett kamuti labdarúgó, ezért a piros lap is villant számára. Ez szakította el a „cérnát” Djabbar Mohamednél, a hazaiak 48 esztendős játékosánál, aki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben szidta a sportit, többször felé is rúgott, de a társaknak ekkor még sikerült lefogniuk, igaz a focipályára nem illő mutatványért őt is kiállította a sípmester. Úgy tűnt a közjáték után helyreáll a rend és folytatódhat a játék, de Djabbar Mohamed újabb felindulásból hátulról nekifutott Zahoránnak és tarkón fejelte. A játékvezető a gyepre huppant, majd véget vetett a mérkőzésnek.
A találkozó három pontja bizonyára Mezőmegyerre kerül, az eset azonban a fegyelmi bizottságon és ezzel párhuzamban a rendőrségen folytatódik, tekintettel arra, hogy az igazgatóság ilyen esetekben hivatalból köteles feljelentést tenni.
Csak érdekesség, hogy ezzel párhuzamosan, a Déli csoportban lejátszott Magyarbánhegyesi FC–Orosházi MTK-ULE 1913 (1–4 ) mérkőzésen is két hazai játékos kényszerült idő előtt a zuhanyzóba. Ezt a közönség vette olyannyira zokon, hogy a lefújást követően szerették volna számon kérni Modes Ottó Péter játékvezetőn. Hosszasan várták a sporit, akinek kísérettel kellett elhagynia a helyszínt.
A 48. percig tartott Mezőkovácsházán a megye I. osztályú mérkőzés, ahol egy nem kívánatos sérülés vetett véget a játéknap. Ekkor egy ártalmatlannak tűnő meccs szituációban a hazaiak játékosa, Turi Tibor szenvedett kettős nyílt lábtörést. A 28 esztendős középpályás egy kitámasztásnál ért igen balszerencsésen földet. Az eset olyan horrorisztikus látvánnyal járt, hogy a játékosok sokkos állapotba kerültek, ezért Benyovszki Zoltán játékvezető jobbnak látta, ha véget vet a mérkőzésnek!

Címlapon: A kovácsházi meccs ekkor szakadt félbe. Fotó: Berka István