Birtalan csak megnyerte a külön párbajt

Második tavaszi bajnoki mérkőzését is idegenben játszotta a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata, amely az egyik legtávolabbi ellenfele otthonából térhetett haza győzelemmel, köszönhetően a jobb játékának. Birtalan Botond gólja jelentette az értékes három pontot, aki amolyan külön meccset is vívott a hazaiak hálóőrével, Heinrich Márkkal.

Mosonmagyaróvári TE 1904–Békéscsaba 1912 Előre 01 (01)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés.
Mosonmagyaróvár, 500 néző. Vezette: Bogár Gergő (Szabó Péter, Kulman Tamás).
Mosonmagyaróvár: Heinrich – Szépe, Szpirulisz, Bakos, Zsirai (Bartos, 74.) – Vágó, Lőrinczy (Kulcsár, 74.), Winkler – Kapacina V. (Maly, 46.) – Eszlátyi, Kovács B. Vezetőedző: Várhidi Péter.
Békéscsaba: Ribánszki – Szélpál, Nagy S., Kiss L., Mészáros – Hursán (Szatmári, 68.), Viczián, Lustyik – Birtalan, Urbin (Király, 71.), Gyurján (Gránicz, 78.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Kovács B. a 19., Zsirai a 32., Bakos a 37., Kiss L. a 72. percben.

37. perc: Birtalant Botondot buktatták 22 méterre a kaputól, középen. A labdának a sértett állt, és gyönyörűen tekert a bal felső sarokba, 1–0.

Már a 2. percben gólt szerezhetett volna az Előre, amennyiben Birtalan Botond nem a kapusba rúgja a labdát ajtó-ablak helyzetben. Három minutával később újabb ziccert hibázott a csatár. A folytatásban is támadólag lépett fel a lila-fehérek gárda, bár a dolgát megnehezítette a mély talaj. A hazaiak defenzíven játszottak, igyekeztek őrizni az eredményt. A 37. percig sikerrel oldották meg a feladatot, ekkor azonban Birtalan vezetéshez juttatta csapatát.
A második félidőre kiegyenlítettebb lett a játék képe, a mosonmagyaróváriak előtt is akadt lehetőség. A másik kapu előtt Gyurján hibázott, később pedig Birtalan forgácsolta szét a kapufát. A hazaiak a végén kitámadtak az pontmentés érdekében, de a látogatóknak nem okozott gondot a kapujuk megvédése.

Jó: Heinrich, Kovács B., Winkler, ill. az egész vendégcsapat.

Boér Gábor:Büszke vagyok a csapatomra, nagyon nehéz héten vagyunk túl és nagyon nagyot küzdöttünk a mai napon. Hamarabb is eldönthettük volna a három pont sorsát, azonban így is örülünk a győzelemnek.

Szikszai László

Címlapon: Nagy Sándoréknak sikerült javítani az MTK elleni rajtot. Fotó: Hegedűs Gábor