Birtalan duplája három pontot ért

Egy héttel a balmazújvárosi sikerét követően az ország másik felében is letette névjegyét a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehérek a bajnokság 27. fordulójában Sopronban győztek Birtalan Botond duplájával, a 3 ponttal pedig tovább szilárdították helyüket a mezőny első harmadában.

Soproni VSE–Békéscsaba 1912 Előre 0–2 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Sopron, 1150 néző. Vezette: Oláh Gábor (Kóbor Péter, Király Krisztián).
Sopron: Heinrich – Tóth Dávid, Sifter, Csordás Sz. (Deme, 57.), Németh M. – Nagy P., Kapacina V. – Póti, Soós (Garda, 57.), Gyürki (Harangozó, 73.) – Erdélyi. Vezetőedző: Supka Attila.
Békéscsaba: Ribánszki – Fehér (Spitzmüller, 15.), Kelemen, Szélpál, Juhász – Bagi – Viczián, Birtalan – Pilán (Babinyecz, 76.), Tóth Dániel, Gyurján (Gránicz, 74.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Gólszerző: Birtalan a 24. és a 64. percben.
Sárga lap: Nagy P. az 56., ill. Juhász a 28., Gyurján a 73. percben.

24. perc: Egy nagy bedobást elvétettek a védők, a berobbanó Birtalan Botond pedig 7 méterről fejelt a kapuba, 0–1.
64. perc: Újabb partdobás okozott gondot a soproni védelemnek, amit egy Szélpál tovább csúsztatott, a labda Birtalan elé került, aki 6 méterről lőtt a hálóba, 0–2.

Az első félidőben a Sopron a hosszú ívelésekkel próbált zavart okozni, tudatosan a pontrúgásokra helyezte a hangsúlyt, komoly helyzet azonban a gólon kívül egyik oldalon sem alakult ki.
Szünet után a hátrányban lévő házigazdáknak változtatniuk kellett addigi hadállásukon, ennek megfelelően megpróbáltak támadásokat vezetni. Csakhogy ezáltal túlságosan kinyíltak, óriási területeket hagytak a mozgékony csabai támadóknak. Mindezt Gyurján, Birtalan és később Gránicz is jól használt ki, de az utolsó megoldásaikba rendre hiba csúszott.
Mindent egybevetve a Békéscsaba Birtalan Botond klasszisával kerekedett felül és taktikusabb játékkal, a vártnál is könnyedébben szerezte meg a három pontot..
Jó: Erdélyi, Tóth Dávid, Csordás Sz., ill. az egész csabai csapat.
Boér Gábor: – Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a srácoknak, hogy az elmúlt két hét kőkemény munkája után ma küzdeni tudásban és futóteljesítményben is extrát nyújtottak. Külön kiemelném Birtalan játékát. Az előrejátékunkban sokat kell még dolgoznunk, ennek ellenére nagyon értékes három pontot szereztünk a begyakorolt figuráinkból. Szeretném megköszönni az újonnan alakult stáb alázatos munkáját, nagyon sokat dolgoztunk közösen a héten azért, hogy sikeresebbé váljunk..