Bodonyi Dóra aranyos szülinapi ajándéka

A magyar versenyzők öt érmet, három aranyat, valamint egy-egy ezüstöt és bronzot szereztek a szombat délelőtti 1000 és 500 méteres döntőkben a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa-versenyen. Az alaphangot a békésszentandrási Bodonyi Dóra adta meg a csapatnak.

Az A döntős program nyitó számában a múlt héten, Portugáliában is győztes Bodonyi Dóra gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratva nyerte meg a K-1 1000 métert. A szolnoki klubban versenyző 23 éves kajakossal csak az ausztrál Alyssa Bull tudta tartani a lépést, de a végén Bodonyi még őt is hajóhossznyi előnnyel verte. A finálé másik hazai résztvevője, Bordács Blanka – közvetlenül a Nagy-Britanniából tavaly hazatért edző, Simon Miklós lánya, a brit színekben versenyző Simon Rebeka mögött – ötödik lett.
– A rajttal mindig gondom van, ezért most próbáltam nagyon összpontosítani – mondta a parton Bodonyi Dóra, hozzátéve azt is, hogy a szél miatt nagyon hullámos vízen volt több rossz húzása is. – Mivel a héten betegeskedtem, szerda óta nem is edzettem, próbáltam már az elején olyan előnyt gyűjteni, ami kitart a célig. De apának ma van a születésnapja, így muszáj volt győznöm!

Címlapon: A megyei kajakosnő ismét rendkívül éretten versenyzett