Bodonyi Dóra és Tótka Sándor is duplázott

Magyar szempontból igazán remekül sikerült a vasárnap délután zárult plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság. Hüttner Csaba csapata összesen 10 arany-, 3 ezüst és 3 bronzérmet szerzett, a magyar válogatott az elmúlt 10 évben egyszer sem zár ilyen eredményesen kontinens seregszemlét.

Nádas Bence és Tótka Sándor

Az elért sikerekből a két megyei versenyző, a békésszentandrási Bodonyi Dóra, valamint a gyomaendrődi Tótka Sándor is rendesen kivette a maga részét. Dóra a szombati ezer egyes után 5 kilométeren is aranyérmet nyert, Sanyi pedig az első napi négyes sikert után 500-on párosban is a dobogó legfelső fokára állhatott.
Pedig a rajt nem sikerült jól Bodonyi Dórinak, aki az első 1000 méteren kissé a hajóját is összetörte a helyezkedések során. Ennek ellenére a magyar lánynak sikerült az első fordulóban az élre állni és onnantól kezdve végig ő vezetett, mégsem tudták a hajrában utolérni riválisai.
A végén nagyon jött oldalról a német és a spanyol lány, de nem tudtak megelőzni. Szerencsére az otthoni válogatókon gyakoroltam, hogy sokat vezetve is kibírjam a finist. Örülök, hogy sikerült két egyéni Európa-bajnoki címet szereznem, ami különösen azért jó érzés, mert nem indult jól a szezonom és mélyről jöttem fel – nyilatkozta a verseny után Bodonyi Dóra, akihez hasonlóan Tótka Sándor is kiváló formában teljesített. Ő az előző napi négyes győzelem után, a szegedi Nádas Bencével simán nyert K-2 500 méteren.
Pedig a magyar páros az első 250 méter után csak a hatodik helyen állt. Az ukránok nagyon bekezdtek, Nádasék viszont szisztematikusan követték az előre eltervezett taktikát, egyenletes pályát mentek és ezzel felőrölték a mezőnyt, 1:26,500-as idejük pedig a világ valaha futott legjobbja ezen a távon.
Otthon úgy nyertük a válogatókat, hogy végig vezettünk, itt másként kellett versenyezni. Láttuk, hogy nem vagyunk elől, de azt csináltuk, amit megbeszéltünk, egyenletes pályát akartunk menni és ez sikerült. Boldogok vagyunk Bencével, hogy ilyen fiatalon tudtunk szerezni két aranyérmet ezen az Európa-bajnokságon – mondta Tótka Sándor.

Címlapon: Bodonyi Dóra élete legeredményesebb világversenyét zárta, de még a világbajnokság hátra van. MTI fotó: Kovács Tamás