Bodonyi Dóra ezüstérmes az Európa-bajnokságon

Bodonyi Dóra ezüstérmet szerzett 5000 méteren a moszkvai kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján. A szolnoki színekben versenyző békésszentandrási kiválóság ezzel egyszersmind a megyei résztvevők becsületét is megmentette, már ami a záró napi szereplést illetően.

Dóra a nők 5000 méteres versenyében gyakorlatilag végig az élbolyban haladt, a fehérorosz Marina Litvincsuk és az orosz Juliana Salahova társaságában. Az utolsó 300 méterre szinte egyszerre érkezett meg az első három, az élen a fehérorosz haladt, majd Bodonyi és az orosz következett, előzni már egyikük sem tudott, így a magyar kajakos ezüstérmet szerzett.
– Kicsit beragadtam a rajtnál, de szerencsére sikerült gyorsan utolérnem a mezőnyt és megnyugodtam. Itt volt a tavalyi vb első hat helyezettje, picit izgultam is, hiszen úgy gondolom, nem vagyok annyira óriási nagy formában, de ehhez képest jól ment. Az első helyezett a mezőny fölött áll, bármit csinálhattam, nem tudtam utolérni, ugyanakkor büszke vagyok rá, hogy tudtam tartani vele a lépést, és második lettem – nyilatkozta az eredményhirdetést követően a magyar kajakos.
A másik két viharsarki érdekeltségű egységnek sajnos nem termett érem vasárnap. A délelőtti programban a Hufnágel Tibor, Dombvári Bence, Ceiner Benjámin, Kugler Attila összeállítású K-4 1000 méteres egység bizonyíthatta, nem volt véletlen, hogy az olimpiai válogatón nagy meglepetésre legyőzte a hazai környezetben öt évig veretlen, olimpiai ezüstérmes Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összetételű hajót. A fináléban a táv egyharmadáig szinte együtt haladt a mezőny, „félidőben” azonban a magyar egység komoly hátrányba került, s ekkor már látszott, hogy nem szól majd bele a dobogóért folytatott versenybe. Végül csupán hetedikként ért célba, így könnyen elképzelhető, hogy ebben a számban a szövetség új olimpiai válogatót ír ki. A szarvasi származású Dombvári Bence riói szereplését mindez nem befolyásolja, hiszen egyesben és párosban is stabil a helye egy kilométeren.
A legrövidebb táv fináléjában, női K-2 200 méteren az a Douchev-Janics, Homonnai Luca duó állt be a rajtgépbe, amely tavaly második volt a világbajnokságon. Jól kapták el a startot, egy darabig vezettek is, majd a célba érkezés után először harmadiknak jelezték őket, később azonban kiderült, hogy lecsúsztak a dobogóról, és a negyedik helyen zártak.
Az orosházi illetőségű Homonnai Luca a döntő után arról beszélt, örül, hogy ismét a felnőtt válogatott tagja lehetett, de az év hátralevő részében az ifjúsági versenyekre fog koncentrálni.

Fotó: Bodonyi Dóra idén sem maradt érem nélkül rangos nemzetközi megmérettetésen. José Oliveira e Sousa